У Полтаві на дитячих майданчиках змінюють пісок раз на рік
13 серпня, 20:00

У Полтаві пісочниці є майже на кожному дитячому майданчику. Але вони можуть нести в собі приховану небезпеку: бактерії, інфекції та гельмінти. Лікар говорить, що батьки мають стежити за тим, аби діти не тягли руки до рота після забавок в піску.

Полтавка Ірина Малиш приходить у Сонячний парк аби провести час зі своєю онукою. Найбільше дитина полюбляє бавитись у пісочниці.

"Кожного дня приходимо з онукою сюди та вона грається в пісочниці. Їй дуже це подобається, вона будує будиночки. Ми розуміємо, що там можуть бути різні мікроби, тому миємо руки після цього або ж протираємо серветками", – розповіла полтавка Ірина Малиш.

Тут, у центрі міста, пісочниця прибрана з новим піском. Однак на іншому майданчику, що у спальному районі, картина зовсім інша. Лікар-педіатр говорить, що забавки в такому піску можуть призвести до зараження гельмінтами.

"Небезпечно, якщо дитина з'їсть пісок. Там може бути якась інфекція. Дитину може знудити після цього. Тому мама повинна стежити за нею. Але граючись у піску, дитина може заразитися гельмінтозами", – розповіла лікар-педіатр Тетяна Кабика.

Лікар зазначила, що найголовніше аби пісок оновлювали вчасно. У міській раді повідомили, що роблять це один раз на рік, у червні.

"На початку червня ми почали завезення нового піску. Починаючи з будинків, які обслуговуються ЖЕО №2, потім майданчики в дитячих садках, пізніше були ЖБК, ОСББ та в органах самоорганізації населення", – сказав начальник відділу оперативного реагування Полтавської міської ради Сергій Зубань.

Тож до наступного року пісок поновлювати не будуть. Однак якщо у пісочниці чисто, то така розвага розвиває асоціативне мислення, а також дрібну моторику рук дитини, зазначають лікарі.

Анастасія Абаніна, Віталій Кваша, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.