За останні пів року на Полтавщині знизився рівень смертності від СНІДу
13 серпня, 20:20

З початку епідемії ВІЛ-інфекції, а саме з 1987 року, на Полтавщині захворіло понад 7600 осіб. В останні роки люди найчастіше заражаються під час незахищених статевих контактів, а рідше при контакті з кровʼю.

Станом на 1 липня в Полтавській області на обліку з ВІЛ-інфекцією перебувають 3584 особи. Кількість виявлених випадків росте, лише за останні шість місяців виявили 159 хворих. Все через те, що все більше людей погоджуються зробити тест на виявлення ВІЛ-інфекції. За даними лікарів, ще 1500 тисячі навіть не підозрюють про свій статус. Дізналася про свою хворобу у 1999 році Яніна Стимковська.

"Але підозрюю, що заразилася у 1996 році. Інерційно приймала наркотики. Враховуючи, що в останні роки ця хвороба торкнулася не лише наркозалежних, вважаю, що потрібно тестуватися абсолютно всім", – поділилася полтавка Яніна Стимковська.

ВІЛ-інфекція не вирок, говорять лікарі й не варто боятися робити тест. Наразі існує спеціальна терапія, яка перешкоджає вірусу розмножуватися в організмі. Вона сприяє відновленню імунної системи й захищає від хвороб.

"На сьогодні таку терапію отримує 2903 особи. Кількість людей, що отримують антиретровірусну терапію збільшується. У порівнянні з 2019 роком таку терапію отримували 2600", – розповіла завідувачка відділу моніторингу та оцінки "Обласного центру боротьби з ВІЛ-інфекцією" Ірина Тютюнник.

Найпоширеніші шляхи передачі ВІЛ-інфекції на Полтавщині: статевий та від взаємодії з кровʼю.

Олександра Шилова, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.