Слідчий судиться із ДБР-івцями: останні звинувачують поліціянта в незаконному затриманні
15 вересня, 19:45

В апеляційному суді почали розглядати справу полтавського слідчого. Правоохоронцеві повідомили про підозру у незаконному затриманні людей. Не погоджуючись з обвинуваченням, чоловік подав скаргу до апеляційного суду.

Євгеній Грищенко – слідчий Національної поліції. Торік він затримував людей, які імітували пограбування банку. Тепер поліціянта звинувачують у тому, що його дії були незаконні.

"Там є порушення кримінально-процесуального законодавства, які були допущені стороною обвинувачення, а саме Державним бюро розслідувань та Офісом Генерального прокурора. На мою думку, такі особи, які допускають такі порушення прав людини, не повинні працювати в таких елітних правоохоронних органах. Цей слідчий ДБР зі своїми спільниками вимагав гроші від потерпілого за здійснення тиску на слідчих Національної поліції", – сказав скаржник, слідчий Національної поліції Євгеній Грищенко.

Захисник поліціянта говорить, що ДБР-івці повідомили про підозру з порушенням термінів, не розʼяснили права та обовʼязки слідчого, а також невірно вказали в документі його імʼя.

"За місцем роботи документ відправляється лише у випадку, передбаченому частиною другою статті 135, а там зазначено, що у разі відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку, зокрема, за місцем роботи", – сказав адвокат Віктор Юрченко.

Інша сторона з аргументами захисту не погоджується.

"Попри те, що повістка була направлена на домашню адресу, на неї ніяк не відреагували, тому її відправили за адресою роботодавця. 9 червня 2020 Грищенко подав клопотання про те, що він отримав повістку від свого роботодавця в той же день о 9:00 і не може зʼявитися до ДБР. Між ДБР та місцем роботи Грищенка – 10 хвилин пішки, тож якби особа хотіла зʼявитися за викликом, вона б зʼявилася", – прокоментував прокурор Олександр Зюзь.

Тепер суд має дослідити матеріали справи, щоб перевірити ґрунтовність доказів. Поки між засіданнями оголосили перерву.

Дарина Литвак, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.