Єдине освітлення – собаки зі своїми нашийниками, – полтавці про парк Скорботної матері
16 вересня, 18:10

Частина парку Скорботної матері – без жодного ліхтаря. Місцеві скаржаться, що ситуація тут доволі криміногенна. У КП "Міськсвітло" говорять, що освітлюють лише ті парки, які вже відремонтовані.

Парк Скорботної матері – неподалік від центру міста. Поруч – спортклуб, торговий центр, два суди. Однак коли стає темно, людей тут меншає.

Це місце освітлюється кількома ліхтарями з боку вулиці Сінної, а от з боку Пушкарівської місце повністю темне.

Ті ліхтарі, які тут є, світять слабко. Місцеві кажуть, що вечорами ситуація в парку доволі криміногенна.

"Ця частина парку взагалі ніколи не освітлювалася. Тут, мабуть, навіть світло не проведене. Тут ось памʼятники, які обписують. Кожного року одна і та ж історія: обписують і єврейський памʼятник, і памʼятник Скорботної матері", – сказала місцева жителька Олена Кодаченко.

"Я тут вигулюю собаку вечорами. Якщо ви побачите, єдиним освітленням у цьому парку, фактично, і є собаки зі своїми нашийниками. Через цей парк люди їздять велосипедами, і ми приїжджаємо. Якщо мені доводиться бути тут в темну пору, я стараюся пішки йти. Я просто боюся наїхати на людей", – сказала відвідувачка парку Рената Щербань.

"Коли немає освітлення, у нашому парку перебувають люди, які ведуть антисоціальний спосіб життя, що спричиняє пряму загрозу як дорослим, так і дітям. Я думаю, не так багато грошей потрібно, щоб освітити наш памʼятник Скорботної матері та жертвам єврейського народу", – сказала місцева жителька Олена Синицина.

У КП "Міськсвітло" кажуть, що насамперед збираються займатися парками у центральній частині міста.

"Цей парк дійсно в неналежному стані. І з освітленням там проблеми. Коли в парку немає нічого, то його не освітлюють. Спочатку потрібно навести лад. На цей рік це заплановано, і я сподіваюсь, ми встигнемо цей парк оновити та упорядкувати освітлення", – сказав директор КП "Міськсвітло" Роман Кикоть.

Парк перебуває на балансі КП "Декоративні культури". Там говорять, що місце відпочинку у нормальному стані й ремонту не потребує.

"Не знаю, звідки у вас така інформація, що освітлення роблять лише в тих парках, де зроблений поточний чи капітальний ремонт. Щодо освітлення: чому б його не зробити? Комплексний підхід – це дуже правильно, але у парку Скорботної матері цьогоріч жодних ремонтів ми не планували", – сказав директор КП "Декоративні культури" Сергій Луценко.

Тож чи робитимуть освітлення у парку Скорботної матері цьогоріч, невідомо.

Дарина Литвак, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.