Продавати ліки тепер можна онлайн, але тільки за наявності ліцензії
18 вересня, 19:50

Верховна рада України ухвалила законопроєкт, який дозволяє продаж медичних препаратів через Інтернет. Для торгівлі медикаментами онлайн, аптеки мають отримати необхідні ліцензії, що має зменшити кількість фальсифікованих препаратів.

У період карантину кількість запитів на онлайн-послуги зросла. Замовлення ліків не є виключенням. Найчастіше купують сезонні медичні препарати.

"Противірусні, протигрипозні, антибіотики. Нам приходить онлайн замовлення, ми його збираємо і потім віддаємо клієнту. Доставлення відбувається або на відділення або додому. До нас приїжджає курʼєр, забирає посилку і потім везе по адресі", – розповіла фармацевт Оксана Захаренко.

Під час замовлення ліків онлайн, потрібно бути обачними та обовʼязково перевіряти сертифікат на товар, адже можна придбати підробку.

За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя більша частина медичних препаратів, які продаються через мережу Інтернет, є фальсифікованими.

Випадки підробки лікарських засобів цьогоріч фіксували й на Полтавщині.

"Представник комерційної структури фармацевтичної галузі облаштував у місті Лубни підпільний цех з виготовлення контрафактних ліків для продажу. Готову продукцію ділки реалізовували через підконтрольну мережу аптек на території регіону. Під час обшуків за місцями проживання фігурантів справи та на виробництві правоохоронці вилучили понад 20 найменувань підроблених медпрепаратів", – розповів речник СБУ в Полтавській області Олексій Скрильник.

Підробна медична продукція зустрічається серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Об’єктом для фальсифікації можуть стати як аналог, так і оригінал.

"Найбільше у світі фальсифікують антибіотики, протизастудні, знеболювані, протипухлинні та препарати для підвищення потенції. Тобто, найбільше фальсифікують ті препарати, на які є попит. Наприклад, зараз є попит на антисептики – як висновок, є дуже багато фальсифікованих антисептиків", – розповіла керівниця ГО "Ліки Контроль" Наталія Гуран.

Аби уникнути підробки варто купувати ліки тільки в аптеках. Після отримання товару варто уважно оглянути цілісність пакування. Порушення маркування або зовнішнього вигляду препарату може вказувати на підробку. Якщо ж виникають підозри, то можна звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

17 вересня Верховна рада України офіційно дозволила продаж медичних препаратів через Інтернет. Після набуття чинності цього закону, аптеки зможуть продавати ліки тільки після отримання ліцензії на продаж онлайн. Раніше така реалізації медичного товару була під забороною. Проте, після запровадження карантину Уряд ухвалив постанову, яка тимчасово дозволила доставляти ліки на замовлення без отримання додаткових дозвільних документів.

Марина Голега, Віталій Кваша, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.