На новій велосмузі біля Дендропарку почали паркувати авто
16 жовтня, 17:45

Велосмуга на вулиці Яківчанській стала новим місцем для паркування автівок. Ставити автомобіль на таких доріжках не можна. За це на водія чекає штраф у розмірі 255 гривень.

Замість велосипедів – авто. На вулиці Яківчанській продовжують облаштовувати велодоріжку. Однак, для користувачів двоколісного транспорту з'явилися перешкоди. На смузі водії почали паркувати свої автівки.

"Буває таке, що заважає, особливо при обгоні, коли їде назустріч машина. Ситуації різні бувають", – розповів велосипедист Юрій Куйбала.

"У процесі облаштування, коли була тільки розмітка, випадків було багато. Паркувалися тоді на велосмузі. Коли вже розмітка є, випадків стало менше, але вони є", – сказав велосипедист Євген Асауленко.

Водії реагують на зауваження, щодо паркування на велодоріжці, по-різному.

"Що мені забороняє припаркувати авто біля суцільної смуги? Я не створюю перешкоду для інших учасників руху. Тут 3,5 метра для проїзду згідно із правилами є", – прокоментував керманич.

Ви перебуваєте на смузі руху, – повідомив правоохоронець.
Я зараз її приберу, – відповів водій.

За порушення правил дорожнього руху та стоянку автомобіля в невідведеному для цього місці, передбачений штраф 255 гривень. Паркуватися на велосмузі заборонено.

"Для багатьох водіїв – це взагалі малознайома дорожня ситуація. Більшість із них або не знають, або не пам'ятають, як треба себе поводити на дорозі, якщо є велосмуга. Тому вони не знають, що можна роботи, а що ні", – повідомив інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Полтавській області Іван Лаврусенко.

Наразі в Полтаві не склали жодного штрафу на водіїв, які ставили автівку на велосмузі.

А це – велодоріжка на вулиці Огнівській. Машини тут не паркуються. Адже вона розрахована лише на пішоходів та велосипедистів.

Загалом у місті має бути чотири велодоріжки. Але дві з них поки що не почали облаштовувати.

Анастасія Гонтаренко, Віталій Кваша, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.