Сатурація нижче 92 відсотків, температура понад 38 градусів: показники госпіталізації хворого з коронавірусом
30 жовтня, 20:10

Якщо температура тіла до 38 градусів, немає супутніх патологій та дихальної недостатності, хворі на коронавірус можуть лікуватися вдома. До симптомів хвороби відносять високу температуру, біль у м'язах, втрата нюху та смаку.

Переважна більшість хворих на коронавірус лікується вдома. Оскільки їх стан не потребує стаціонарного лікування. Підтвердили коронавірус і в Олени Костенко. До лікаря вона звернулася два тижні тому.

"Вітамін С і цинк – це все, що мені приписав сімейний лікар. Конкретно до лікаря претензій немає. А до загальної організації претензій дуже багато: електронні ресурси не працюють, ніде нічого виписати неможливо. Потроху одужую, температури немає, є пітливість, кашель. А лікарняний треба продовжувати", – розповіла пацієнтка Олена Костенко.

Чекає на чергу до свого лікаря й полтавка Зоя Клюшник.

"У мене були скарги на дискомфорт у легенях, зараз я пройшла КТ і там щось знайшли. Там і запалення, і ще щось. Мені просто давило під лівою лопаткою, я думала спочатку серце, а потім звернулася", – розказала полтавка Зоя Клюшник.

Окрім коронавірусу пацієнти хворіють на грип та інші вірусні інфекції, тому й потік людей у лікарнях значно збільшився. А лікуватися від коронавірусу вдома чи на стаціонарі залежить від перебігу хвороби.

"Легкий перебіг – це температура до 38 градусів, що понижується жарознижувальними засобами. Можуть лікуватися амбулаторно люди, які не мають тяжкої супутньої патології та ознак дихальної недостатності", – повідомила сімейна лікарка Гудкова Оксана.

У цьому закладі на сьогодні 422 хворих на коронавірус, які отримують лікування дистанційно.

"У центрі лікується 382 пневмонії, і з них тільки 15 перебуває на стаціонарному лікуванні. Тобто стан пацієнтів контролюють сімейні лікарі, вони виміряють сатурацію. Як правило, сатурація при вірусних запаленнях легенів становить 97-98 відсотків, що не потребує втручання стаціонарної допомоги", – повідомила директор центру ПМСД № 3 Тетяна Мунтян.

Показники для госпіталізації хворого: падіння сатурації нижче 92 відсотків, температура понад 38-39 градусів та супутні патології: діабет або хронічні захворювання легень.

До симптомів коронавірусу відносять: високу температуру, сухий кашель, головний біль, біль у м'язах, втрата нюху та смаку.

Тамара Мордик, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.