"Мертві душі" у списках, та що робити якщо не знайшли себе у списках виборців
22 листопада, 18:40

Померла вже 12 років жінка все ще отримує запрошення на вибори. А живі люди не завжди знаходять своє ім'я у списках виборців. Стосовно таких випадків можна звернутися до поліції або ДВК.

"Мертві душі" у списках виборців. Свекрусі Оксани Буличевої вже не вперше приходить запрошення на вибори, хоча жінки вже давно немає. От і цей раз не став винятком.

"Хочу сказати про свою свекруху, яка померла 12 років тому. Протягом всього часу, коли відбуваються вибори, нам надходять такі запрошення. Відповідно і в списках виборців вона є. Кожного разу, коли ми приходимо на вибори, чоловік говорить, що матері вже немає багато років, але результат лишається такий же", – розповіла полтавка Оксана Буличева.

Подібні випадки трапляються, але рідко, кажуть на дільниці. Та радять, якщо трапилося подібне, потрібно звернутися до територіальної виборчої комісії, та надати свідоцтво про смерть померлого родича.

"По-перше, коли це виявляється під час виборів, ми вносимо виправлення і потім ці списки передають в окремому мішку разом з іншими речами. Там повинні ці списки дістати й внести корективи, аби на наступний раз ситуація була виправлена. Він вважається невикористаним, і ми його гасимо, як невикористаний бюлетень", – сказала заступниця голови виборчої дільниці Наталія Гончарук.

А от живі люди, проголосувати можуть не завжди. Зокрема полтавець Андрій Домненко у першому турі місцевих виборів себе у списках не знайшов. Та під час другого туру все ж проголосував.

"Була моя дружина, діти, а мене вперше з 2005 року не було у списках, я не зміг проголосувати. Мене відправили на Зигіна. Сказали, що там дадуть талончик. Я в той же день перевірив себе на сайті, я був у списках виборців. І сьогодні я був у списках і проголосував без жодних проблем", – розказав полтавець Андрій Домненко.

Ні у першому турі місцевих виборів, ні у другому подібних звернень по поліції не надходило.

"Якщо ви не виявили себе у списках, пройшовши на дільницю, ви маєте право написати скаргу до голови дільничної виборчої комісії, а паралельно написати заяву до поліції. Тому що, якщо з юридичної точки зору трактувати, то це перешкоджання законному волевиявленню", – прокоментував речник Національної поліції Роман Грішин.

Якщо ви не отримали запрошення, наявність вашого прізвища в списках можна перевірити в електронних ресурсах. А якщо людина померла, бюлетень не має видаватися за цим прізвищем та ім'ям.

"Якщо померла 10 днів тому, то історія може мати просте пояснення. Списки сформовані, роздруковані й передані. Тут треба зрозуміти – це навмисно чи ні. Якщо така людина на весь список одна, то підозрювати, що працює схема нереально. Якщо ми бачимо, що протягом багатьох років, що ніхто не видаляє людину зі списку, і замість них системно голосують, значить хтось сидить на сітках", – розповіла головна редакторка руху Чесно Ірина Федорів.

Тож якщо побачили померлу людину у списках, або навпаки не знайшли свого прізвища, варто звернутися до голови ДВК або ж до поліції.

Тамара Мордик, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.