Замість зупинки "Героїв-чорнобильців" зведуть магазин та лаву для пасажирів
15 вересня, 18:00

У Полтаві обнесли парканом зупинку "Героїв-чорнобильців" – колишню "Чапаєва". За словами представника забудовника, вона буде виглядати як продовольчий магазин з лавками під навісом для пасажирів.

У Полтаві демонтують зупинку пасажирського транспорту на перехресті вул. Європейської та вул. Героїв-чорнобильців. Зупинку обнесли парканом, але як виглядатиме те, що будують, – невідомо. За словами представника будівельних робіт, замовником яких є фізична особа-підприємець Обломієв Б.В., нова зупинка буде ідентична зупинці навпроти, яка виглядає як два в одному: магазин та лавка з навісом.

– Демонтуємо цю, а потім вже будемо новий навіс робити. Нова зупинка буде.
– А сама зупинка як буде виглядати?
– Так, як з тієї сторони по діагоналі, – сказав представник ФОП Обломієва Б.В. Микола Володимирович.

Поруч із зупинкою, яка має колишню назву "Чапаєва", – центральний ринок. Щодня на зупинці – велика кількість людей. Але як буде виглядати нова зупинка, яка площа у проекті виділена саме для розташування пасажирів під навісом, ФОП Обломієв повідомити відмовився.

"Він сказав, що я нікому коментарів не зобов'язаний давати. Тим паче журналістам. Тільки компетентним органам", – повідомив представник ФОП Обломієва.

А на сесії міськради розглядалося питання "Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності". У проекті рішення йшлося про продовження права оренди приватним підприємцям у користуванні земельними ділянками, на яких розміщуються кіоски. У цьому ж списку – ФОП Обломієв Б.В. (вставити кадри з сесії)

"На цьому місці буде тимчасова споруда", – відповів головний архітектор Микола Шевельов на питання, що саме буде на території колишньої зупинки "Чапаєва".

Однак депутати, які голосували проти такого рішення, твердять: необґрунтоване встановлення кіосків невідомого зовнішнього вигляду в місті перетворює його на "суцільний базар".

"Непродумано встановлювати тимчасові споруди у всьому місті непотрібно. По ФОП Обломієв Б.В. я просив у головного архітектора показати хоча б якусь ескізну пропозицію, як це буде виглядати, – то він показав тільки прив'язку, де це буде встановлено. Але я вважаю, ми повинні погоджувати з ескізами, тому що ми наосліп як кошенята голосуємо", – заявив депутат міської ради Вадим Ямщиков.

На сесії міськради за рішення за "Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності" проголосував 31 депутат з 40 присутніх. На цьому етапі голосування у супроводжувальній документації депутати зазвичай не мають можливості побачити, як будуть виглядати майбутні тимчасові споруди.

Ксенія Малік, Олег демиденко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"