Тендер-фантом: полтавська УМСА через фіктивний тендер планує замовити обладнання на 4,2 млн грн
29 березня, 18:55

Вищий державний навчальний заклад "Українська медична стоматологічна академія" намагається через "фіктивний" тендер провести закупівлю стоматологічних фантомів на 4,2 млн грн.

14 лютого 2018 року полтавська "Українська медична стоматологічна академія" оголосила тендер на закупівлю стоматологічних фантомів. Очікувана вартість закупівлі становила 4,2 млн грн. Проте в результаті торгів "медикам" вдалося зекономити 20 тис. грн.

Розділ.1. Де "Роял Інтеграція" зриває поставки фантомів до УМСА

Перший тендер на закупівлю цих фантомів полтавська стоматакадемія оголосила ще восени 2017 року. Тоді очікувана вартість була дещо нижчою, а саме – 3 млн 920 тис. грн. На тендері конкурували ТОВ "Роял Інтеграція" та ТОВ "Лайфмедика". Перемогу здобуло перше підприємство, але вже у грудні з ним розірвали договір через невиконання постачальником своїх обов’язків.

Розділ.2. Тендер у фіалкових тонах

І ось, через два місяці, нове оголошення про тендер, і знову ТОВ "Роял Інтеграція", але цього разу новий конкурент – ПП "Періо Арт Академія" (надалі ПАА). Останнє зареєстрували лише у січні 2018 року.

Обидва підприємства пропонували однаковий товар, при цьому не свого виробництва. Вони не надто знижували вартість своєї пропозиції на торгах й в результаті вийшла в них наступна картина:

   
Учасник (грн)
Початкова Кінцева

пропозиція (грн) пропозиція (грн)
ТОВ "Роял Інтеграція" 4,192 млн 4,171 млн
ПП "Періо Арт Академія" 4,18 млн 4,183 млн
 

Завдяки тендеру УМСА отримала шанс зекономити 20 тис. грн., якщо все-таки укладе договір з переможцем торгів. Проте є всі підстави вважати, що торги були не конкурентні й тендерному комітету слід краще ознайомитися з документацією учасників.

Так, директор ПП "Періо Арт Академія" Валерія Стриженок на власному профілі у соцмережі Facebook вказує, що працює одночасно у ПАА та у "Роял Інтеграція". При цьому, з тендерної документації відомо, що у ПАА вона працює безоплатно. Тобто, ймовірно, на тендері вона конкурувала зі своїм роботодавцем.

Більше того, хоча юридично ПАА зареєстровано лише у січні, та як освітній проект, вона існує не перший рік. Створений цей проект "Роял Інтеграцією", принаймні так вказано на сайті ПАА

До речі контактний номер на сайті збігається з номером "Роял Інтеграції", яку та надавала на тендері.


 


Також, дивно, але юридична адреса ПАА збігається з адресою львівського регіонального центру "Роял Інтеграція", що вказана на сайті останньої.

Та головне що поєднує цих "конкурентів" – це ТОВ "Віола Медтехніка" (далі ВМ) - полтавський постачальник медтехніки (несподівано!). Одразу зауважимо, що не вперше пов’язанні між собою та з ТОВ ВМ юрособи, спотворюють торги. Так, про це раніше детально писала "Полтавщина"

Засновник "Роял Інтеграції" Ростислав Іванович Олійник не приховує у своєму профілі в соцмережах, що є родичем засновників "Віоли медтехніки". Таких у "ВМ" два – Юлія Бусло та Іван Олійник. Припускаємо, що Ростислав син останнього.

Контактна адреса "Роял Інтеграції": М. Київ. Вул. Садова 192-а, буд 31.Вона збігається з адресою київського філіалу "Віоли медтехніки", яку та вказує у себе на сайті. До речі Ростислав Олійник раніше цей філіал очолював. (за інформацією з його профілю у соцмережах). 
 

Та й проект "Періо Арт Академія" заснований на базі медцентру, що зареєстрований за однією адресою з "Віола-медтехніка" й саме там ПАА проводить свої семінари. До речі, серед лекторів присутні викладачі УМСА.

Ми вирішили зателефонувати до контактної особи організатора закупівлі – головного бухгалтера УМСА Ірини Хілініч, аби дізнатися, чи помітив тендерний комітет таку "спорідненість" учасників й чи проінформував про це АМКУ. Проте коментувати телефоном нам відмовилися й порадили писати запит.

Что такоє хорошо….

Добре – це коли тендер складається з мінімум двох учасників, які конкурують між собою. Добре – це якщо учасників не набирається, тендер оголошують ще раз, а якщо знову нема конкуренції, то лише тоді проводять пряму закупівлю. Це все передбачено Законом України "Про публічні закупівлі".

А что такоє плохо?

Погано – це коли тендер існує лише на папері. Погано – коли вартість товару виростає на 300 тисяч гривень, бо ти йдеш назустріч постачальнику й закриваєш очі на відсутність конкуренції. Погано, коли постачальник конкурує зі своїм освітнім проектом, який зареєстровано лише за місяць до оголошення торгів.

Висновок

Це була історія про те, як на одну закупівлю зайшли два підприємства: київське ТОВ "Роял Інтеграція" та львівське ПП "Періо Арт Академія", але перемогу здобуло "Віола Медтехніка" є сумніви щодо конкуренції, адже тендер має всі ознаки фіктивності. Сподіваємося, що після виходу нашої публікації, цю закупівлю перевірять компетентні органи.

Максим Самойдюк, "Poltavske.TV"

фото: vnz.univ.kiev.ua