Полтавська влада без тендера замовила корчування дерев на мільйон в екс-юридичної фірми
05 червня, 13:50

Управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Полтавської міськради протягом травня замовило корчування дерев на мільйон гривень у підприємства, яке до квітня займалось юриспруденцією

У травні 2018 року управління житлово-комунального господарства виконкому Полтавської міськради уклало сім договорів на викорчовування старих дерев. Загальна вартість робіт становить мільйон гривень.

Шість із семи договорів уклали з ТОВ "Квіт сервіс", яке до початку отримання підрядів від УЖКГ мало назву "Юридичний радник". Засновником підприємства є викладач Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко. Директором же була Еліна Мурейко: людина з такими ініціалами вказується юрисконсультом на сайті полтавського лісгоспу.

Проте 12 квітня разом зі зміною КВЕДу змінився й власник. Новою власницею й одночасно директором стала Ольга Лемешко. Зауважимо, що один із договорів на корчування УЖКГ оформило на її ФОП.

У телефонній розмові Олександр Лемешко повідомив, що юридичної фірми вжеі не має, адже він її продав. Наразі, за його словами, там вже інші робітники, статут й керівництво. На запитання, чи є Ольга Лемешко його родичкою, він відповідати відмовився.

Звертаємо увагу, що при УЖКГ є КП "Декоративні культури" (колишній "Зеленбуд"), у переліку обов'язків якого є й корчування старих дерев. Тобто, виходить дивна ситуація: УЖКГ має у підпорядкування профільну організацію, але замовляє відповідні послуги зі сторони. Підрядник же ще місяць тому мав юридичний профіль.

Наголосимо, що така "дивна ситуація" обійдеться полтавським платникам податків у мільйон гривень.

Максим Самойдюк, інфографіка Рузанна Давітян, Poltavske.TV