У Полтаві поставили крапку в справі Геннадія Кернеса. ВІДЕО
10 серпня, 11:33

Після понад трьох років судового розгляду завершили справу Геннадія Кернеса.

Справу харківського мера закрили.

Засідання мало розпочатися в Київському райсуді Полтави о 10:00. О 9:40 біля суду зібралися кількадесят правоохоронців. Вони перевіряли кожного перед входом до установи. Також було багато активістів із плакатами проти Геннадія Кернеса.

До суду з'явилися обвинувачені: Геннадій Кернес, Віталій Блинник, Євген Сміцький, а також їх захисники. На місці й один з потерпілих, Сергій Ряполов, але без захисників, бо вони не змогли приїхати.

На засіданні не було представників сторони обвинувачення, хоча їх викликали. Раніше вони не з'являлися до суду сім разів поспіль.

О 10:30 із нарадчої кімнати повернувся суддя Андрій Антонов. У роздумах він пробув понад місяць. Годину суддя зачитував повний огляд справи та ухвалив наступне: кримінальне провадження щодо Блинника Віталія, Євгенія Сміцького та Геннадія Кернеса закрити, справу також. Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів.

За словами судді, неявка без поважних причин прокурорів прирівнюється до відмови від обвинувачення та є підставою для закриття справи. Суд позбавлений можливості визначити обвинувачення по суті.

Ще перед початком засідання потерпілий Сергій Ряполов заявляв, що очікує від суду заангажованого рішення. Чоловік упевнений, що рішення проплатили. У свою чергу Геннадій Кернес заявив, що очікував на виправдовувальний вирок.

Нагадаємо, Кернеса та двох охоронців звинувачували в тортурах активістів харківського Євромайдану взимку 2014-го року. Самі ж обвинувачені не вважають себе винними, а справу називають сфальсифікованою. За весь час у цій справі відбулося 75 судових засідань.

Діана Лагута, Poltavske.TV

відео: Олег Демиденко