Середа
27.01.2021
USD28.26
EUR34.37
PLN7.59
A-9224.74
A-9525.82
ДТ24.97

У людей, які безсимптомно перехворіли на коронавірус, утворюється імунітет до інфекції

13 січня 2021 147 0
У безсимптомного коронавірусу теж можуть бути певні ознаки: незначне першіння в горлі, легка слабкість та одноденна температура. Такі хворі теж поширюють вірус. Імунітет після безсимптомної хвороби утворюється.

"Це був вечір, у мене почало ломити, ноги, руки, у скронях тиснути. Я лягла спати, вранці прокинулася й почувала себе добре. Але все-таки вирішила піти в поліклініку, мені там запропонували зробити тест. У мене двоє маленьких дітей я переживала за них", – розповіла полтавка Маргарита Калашник.

Незначне першіння в горлі, одноденна температура та легка слабкість – такі ознаки можуть бути у безсимптомного коронавірусу. Але навіть в такому стані людина поширює вірус.

"Людина загалом почуває себе добре. Може ходити на роботу, бути в колективі й не знати, що вона вже є заразна. Але імунітет буде не такий стійкий. Коронавірус може проходити безсимптомно, але однаково можуть викликати ускладнення: міокардит, артрит та підвищення цукру в крові", – розповіла лікарка Вікторія Бойко.

У людей, що перехворіли без виражених симптомів, теж утворюється імунітет.

"Якщо порівнювати людину із симптомами, яка чхає та кашляє, то вона із кашлем і чханням виділяє набагато більше інфекційного аерозолю в повітря. У порівнянні з людиною, яка хворіє без симптомів, вона інфекційного аерозолю не виділяє", – прокоментувала епідеміологиня Анна Мочан.

Аби пересвідчитися, що коронавірус був, потрібно здати ІФА – тест, найкраще це зробити не пізніше ніж за два місяці після хвороби.

Олександра Шилова, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення