6 секунд.

19 січня 2021 0
Саме для цього місяцями тренують службових собак. Саме для 6 секунд, які можуть стати останніми, якщо собака точно не виконає команду.

Ви можете подумати яка дурість. Але досвід і практика показує,що між зловживанням і реакцією на неї - проходить стільки часу. І саме тоді стають в нагоді охоронні якості, реакція, швидкість.

Для цього кінологи тренують собак не один рік, щоб саме в ту мить собака точно виконала команду.

Куля летить 500-800 м/с. І це чудово, що ми живемо в світі, де таке відбувається рідко.

А тому розслабляємося, заводимо собаку і не водимо її на заняття, "вона й так слухає", "мені для дому", "вона маленька".

Але забуваємо про те, що ми існуємо в соціумі, де важливо також те, щоб собака швидко виконала елементарну команду, наприклад "не можна".

Дуже часто ми чуємо нарікання на власників собак за вигул без повідка. І вони не безпідставні. Інша людина не повинна бути втягнута в з'ясуання вкусить чи ні, стрибне чи ні.

Важливо поважати право людей заводити тварину, але не менш важливо поважати тих, хто просто йде по своїх справах.

Моя подруга, переїхавши жити в Польщу з бультерєром - дивувалась перший рік, що ніхто ні разу не назвав її собаку вбивцею і взагалі намордник- дуже рідко на собаках, а люди більше посміхались, ніж тримались осторонь.

Бо знають, що власник несе відповідальність, бо власник отримає штраф. І таки точно отримає, бо поліція складе протокол.

Тому важливо, щоб люди, які заводять собаку в сім'ю -повністю розуміли свою відповідальність, не ігнорували занять з кінологами і пам'ятали, що "она маленькая" чи "она не укусит" - не є нормою .

Цей текст не має на меті розділити людей на поганих чи хороших. Це інформація на основі спілкування з кінологом, думки можуть бути різними, але Істина завжди одна. І коли це розумієш, то знаєш в якому напрямку рухатись.

Людмила Хоменко (сторінка у FB та instagram)

Зооволонтер