На Полтавщині за вбивство пасинка чоловіка засудили до ув’язнення

28 червня 2021 0
Тетяна Наказненко
Сім років позбавлення волі призначив Київський райсуд чоловікові, який сокирою убив свого пасинка.

Сім років позбавлення волі призначили 47-річному полтавцю за вбивство пасинка. Відповідний вирок виніс Київський районний суд Полтави, який оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, згідно з реєстром, обвинувачений працював майстром шляхового виробничого підрозділу "Полтавська дистанція колії" регіональної філії "Південна залізниця" акціонерного товариства "Укрзалізниця".

30 січня 2021 року близько 21:30 він у стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи вдома з колишньою дружиною, сокирою, яку заздалегідь узяв з собою, підійшов до 32-річного пасинка, який спав у кімнаті на ліжку, та ударив його по голові в область лоба.

Одразу після цього, о 21:38 він з власного мобільного телефону зателефонував на лінію 101 Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області та повідомив про скоєне. Потім пішов до приміщення сарайного типу, де намагався скоїти самогубство, повісившись. О 23:55 його затримали поліціянти.

Пораненого пасинка доставили до відділення анестезіології та інтенсивної терапії нейрохірургічного профілю "ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР", де близько через тиждень він помер.

Обвинувачений свою вину у скоєнні злочину визнав повністю. Він пояснив, що потерпілий систематично крав його речі та своєї матері. Востаннє за декілька днів до подій, які сталися 30 січня, пасинок викрав з будинку ноутбук, на якому була важлива інформація. Того дня обвинувачений з колишньою дружиною поїхали на день народження до сестри останньої, де вживали алкоголь. Увечері вони повернулися додому, після чого чоловік майже нічого не пам’ятав. Пригадав, що перед ним було обличчя пасинка з раною на голові. А потім, що чоловік сидить у погребі та працівники поліції допомагали йому вилізти звідти й надягли наручники. Про скоєне шкодував та розкаявся, йдеться у тексті вироку.

Мати потерпілого в суді розповіла, що за життя син мав проблеми із законом та неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів. Під час подій 30 січня вона викликала медиків та розповіла про побачене поліціянтам.

Суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України, як вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині.

Із засудженого також мають стягнути на користь держави 3 269 грн судових витрат за проведення судових експертиз.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 діб з моменту його проголошення.