Два роки тому у Полтаві анонсували створення міського молодіжного центру, але заклад так і не відкрили

10 лютого 2021 239 0
Створити міський молодіжний центр у Полтаві планували у 2019 році. Обрали приміщення – будівлю колишньої художньої школи. Та спрямували кошти на ремонт. Але заклад так і не відкрили.

У Полтаві немає міського молодіжного центру. Створення локації для молоді місто анонсувало у 2019 році тоді ж обрали й приміщення.

Ця будівля не опалюється з 2015 року, до цього тут розміщувалася дитяча художня школа. У травні 2019 її передали з балансу Управління культури до Управління у справах сімʼї молоді та спорту.

Але досі хлопцям і дівчатам старшого шкільного віку та студентам безплатно піти ввечері нікуди.

"Ввечері я сиджу вдома. Я зокрема ходжу на Білу альтанку, там є з ким поговорити. Якщо ти з друзями, то взагалі клас, й все", – сказав хлопець.

– Як проводите час ввечері?

– Музику граю. Зараз не знаю куди піти, все ж навколо платне, – розповів хлопець.

"Дома сиджу, нічого не роблю", – сказала дівчина.

– Куди піти ввечері? У парк погуляти, – сказала дівчина.

– А взимку?

– І взимку в парк гуляти теж можна, чом би й ні, – відповіла дівчина.

"Безплатно кудись піти, таких місць не знаю", – сказав хлопець.

Наразі єдине місце у Полтаві, де молоді люди можуть безкоштовно проводити вільний час, – молодіжний центр у мікрорайоні Сади. Утримує його благодійна організація. Вік відвідувачів від 14 до 24 років.

– Як дізнався про центр?

– Через друзів. Приходжу пограти, та погуляти з друзями, – поділився 15-річний полтавець Максим Молодецький.

"Також діти можуть прийти до нас пограти в ігри, у нас є настільний теніс, також можуть займатися в нас в спортивній кімнаті. Також ми проводимо профілактичні заняття, зокрема в школах", – розповіла психолог молодіжного центру Алена Стецович.

У восени 2020 року у місті презентували нову комплексну програму "Молодь Полтави 2021-2025". Серед іншого вона передбачає і створення центру для молоді, але поки що депутати її не затвердили. Чи винесуть на наступну сесії цю програму у міській раді протягом дня не сказали.

У Вінниці комунальний молодіжний центр "Квадрат" працює вже три роки. За один раз може вмістити до 150 осіб. 

"В нас дуже багато різних напрямків. Через карантин ми багато чого трансформували. Нашою особливістю є наукова лабораторія. Друкуємо на 3D принтері. Також у нас є студія звукозапису, ми записуємо пісні, записуємо подкасти. Також багато працюємо над неформальною освітою", – розповіла начальниця відділу організації заходів комунального закладу "Вінницький обласний молодіжний центр Квадрат" Катерина Франчук.

Для прикладу проєкт "Квадрат" у Вінниці профінансували місто та область. Його річний бюджет близько 11 мільйонів гривень.

Олександра Шилова, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення