МОН пояснило, як відбуватиметься дистанційне навчання згідно з санітарним регламентом

12 січня 2021 825 0
Ольга Семенко
З початку року почав діяти санітарний регламент для закладів середньої освіти. Міністерство освіти пояснило, як дотримуватися його в умовах дистанційного навчання.

 1 січня 2021 року набув чинності санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання. Згідно з ним, час безперервної роботи з технічними засобами має становити: 

 - для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

- для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

- для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

- для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

- для учнів 10-11 (12) класів на першій годині занять – до 30 хвилин, на другій годині занять – 20 хвилин;

- при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

При цьому залишається незмінною тривалість занять: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів.

Міністерство освіти і науки пояснило, як дотримуватися цих вимог в умовах дистанційного навчання. Дистанційний формат навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять.

У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо. Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно.

фото: firstregion.com.ua