На Полтавщині оштрафували водія, який скоїв ДТП з потерпілими

14 липня 2021 0
Тетяна Наказненко
У травні 2020 року у Кременчуцькому районі зіткнулися дві іномарки. У результаті аварії, двоє осіб зазнали поранень. За скоєння ДТП водія однієї з автівок оштрафували.

8 500 грн штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами призначили водієві іномарки, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду з потерпілими. Відповідний вирок виніс Оржицький районний суд, який оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з реєстром, 19 травня 2020 року приблизно о 13:25 на автодорозі Оболонь - Іванівка - Проценки поблизу села Іванівка Семенівського району (наразі Кременчуцького району), не переконавшись у безпечності виконання маневру, водій "Hyndai Tucson" виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з автомобілем "Mitsubishi Lancer".  

У результаті аварії, водій та пасажир "Mitsubishi Lancer" зазнали тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

Згідно з висновком судової автотехнічної експертизи, водій автомобіля "Hyndai Tucson" мав технічну можливість уникнути дорожньо-транспортної пригоди.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково. Він пояснив, що їхав мокрим покриттям вузької дороги зі швидкістю 50-60 км/год. За 30 метрів помітив зустрічне авто "Mitsubishi Lancer", почав гальмувати, але машину "понесло", спрацювала курсова стабілізація, яка унеможливила швидку зміну напрямку руху та уникнення дорожньо-транспортної пригоди. Після зіткнення підбіг, оглянув потерпілих, намагався вивільнити водія, який не був пристебнутий паском безпеки. Пасажира знайшов за межами дороги у низині, подав йому протези, йдеться у тексті вироку.

Вважає, що у випадку, коли його позбавлять прав керування, він втратить роботу, яка пов'язана з відрядженнями на автомобілі. Автомобіль "Hyndai Tucson" не є його власністю. Після ДТП колеги по роботі заїздили до потерпілих, цікавилися станом здоров'я. За словами обвинуваченого, він перерахував пасажиру легковика 6000 грн, а водієві - 3000 грн. Вважає, що ДТП відбулася через невиконання своїх обов'язків дорожньою службою, яка допустила той факт, що майже на дорозі росте дерево.

За словами потерпілих братів у суді, вони обидва були пристебнуті пасками безпеки. Мирного урегулювання спору з обвинуваченим досягнути не вдалося.

Суд визнав винним водія "Hyndai Tucson" у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

З товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Ю.ЕС.АЙ" мають стягнути:

- на користь потерпілого водія "Mitsubishi Lancer" - матеріальну шкоду, завдану майну, в розмірі 129 000 грн, 2505 грн шкоди, завданої здоров`ю та 125 грн моральної шкоди;

- на користь потерпілого пасажира "Mitsubishi Lancer" -  матеріальну шкоду, завдану здоров’ю, в розмірі 3 194 грн та моральну шкоду у розмірі 159 грн.

Засуджений має сплатити:  

- на користь потерпілого водія - матеріальну шкоду в розмірі 1 000 грн, яка є франшизою та моральну шкоду у розмірі 27 000 грн;

- на користь потерпілого пасажира - моральну шкоду у розмірі 24 000 грн.

Крім цього, на користь держави засуджений має сплатити 3 105 грн судових витрат на залучення експерта при проведенні автотехнічної експертизи, інженерно-транспортної експертизи та судово-автотранспортної експертизи.

Вирок можна оскаржити протягом 30 днів з дня його оголошення до Полтавського апеляційного суду.