В Україні перевірять особові справи власників зброї

02 березня 2021 0
У зв'язку з розформуванням дозвільної служби в МВС, здійснюють перевірки законності отримання та зберігання зброї населенням.

У зв'язку з фіксацією численних порушень при видачі зброї, особові справи власників зброї в Україні перевірять щодо законності отримання дозволу. Понад дві тисячі дозволів, виданих з порушеннями, анулюють, а зброю - вилучать. Про це повідомили на сайті Національної поліції.

Підставою до цього стало викриття корупційної схеми видачі дозволів на зброю. Дозволи видавалися з порушеннями, а іноді й без участі особи, на яку оформлювалася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів розміщували в групах популярних месенджерів.

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 1 березня підписав наказ про розформування дозвільної служби: “В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями законодавства, використовуючи підроблені документи», - повідомив Ігор Клименко.

Загалом викрили співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них посадовці Центрального апарату поліції та працівники у регіонах. Матеріали щодо порушень законодавства співробітниками поліції передадуть до Державного бюро розслідувань. Зараз формується новий підрозділ контролю за обігом зброї.