У Полтаві римо-католики відсвяткували Різдво Христове

25 грудня 2020 115 0
25 грудня святкують Різдво Христове у Полтаві римо-католики та протестанти. Через карантин святкова служба у католицькому костелі була не одна.

25 грудня римо-католицька і протестантська церкви відзначають одне з найбільших свят – Різдво Христове.

У понад 140 країнах – це державне свято, під час якого населення не працює. В Україні 25 грудня проголошено вихідним днем з 2017 року.
Лише українські та польські римо-католики мають звичай ламати на Різдво святковий хліб та бажати при цьому один одному всіляких гараздів.

"Ввечері збираються всі діти на вечерю до мене. Веселимося, спілкуємося так й відбулася вчора вечеря", – сказала вірянка Галина.

"Жінка й діти православні, тож маємо традицію святкувати два рази. Перший раз 25-го числа, потім вже православне – з 6 на 7 число. Дітям подарунки завжди даруємо. Але чекають більше на Миколая, на Різдво вже не так", – розповів вірянин Анатолій Олійник.

Двоє полтавських священників наразі хворіють на коронавірус, тож службу проводив священник з харківської парафії.

"Традиція католицької церкви не відрізняється надзвичайно. Святий вечір котрий відбувається в Україні незалежно від того, що хтось є римо-католиком, греко-католиком, православним чи вірменином. Є певна традиція, що ми споживаємо ці пісні страви", – сказав священник римо-католицької церкви Анатолій.

У Полтаві римо-католицька парафія нараховує близько 150 вірян. Через карантин святкову службу проводять не один раз, а пʼять, остання відбулася о 16 годині, а провели її англійською мовою.

Олександра Шилова, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення