У Полтаві на уроці фізкультури померла дитина

16 вересня 2021 0
Напередодні після уроку фізкультури померла учениця 5-го класу. На самому занятті під час вправ дівчинка втратила свідомість. Першу домедичну допомогу намагався надати вчитель фізкультури. Тіло дитини доставили на судово-медичну експертизу.


Напередодні у Полтаві після уроку фізкультури померла учениця п'ятого класу. Дівчинка під час уроку знепритомніла. Вчитель почав надавати першу домедичну допомогу, однак дитина до тями не приходила.

"Помітив, що дитина на газоні, одразу підбіг, почав надавати допомогу. Візуально оглянув, не виявив ознак реакцій. Відчув, що немає дихання, перевірив пульс, почав робити непрямий масаж серця. Діти побігли кликати класного керівника, викликали швидку, прибігли батьки", – розповів вчитель фізичної культури ліцею №33 Валерій Білоха.

Дівчинка належала до основної групи з фізкультури. Проте свідомість втрачала вже не вперше.

"Як сказав вчитель, класний керівник, що з нею подібне було. Її по щічках били і вона приходила до тями. Дівчинка пречудова, відмінниця", – розказала директор ліцею №33 Наталія Кікоть.

Дитину на швидкій доставили до лікарні. Однак врятувати дівчинку не вдалося.

"Привезли дівчинку десяти років у стадії клінічної смерті, нею займалися наші лікарі-реаніматологи, робили все можливе, щоб повернути її до життя. На жаль, зафіксували біологічну смерть", – сказала виконувачка обов'язки заступника директора з медичної частини дитячої міської клінічної лікарні Олена Ананєвіч.

"На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група. За даним фактом працівниками поліції під керівництвом прокуратури внесені відомості в єдиний реєстр досудових розслідувань. За кваліфікуючими ознаками", – додав речник Національної поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.
З 2009 року всіх школярів почали розділяти на групи фізичної підготовки: основна, до якої входять здорові діти, які не мають обмежень щодо фізичних вправ, спеціальна, у якій перебувають діти з хронічними захворюваннями та підготовча.

"Підготовча – це школярі, які перенесли якісь фізичні захворювання і мають обмеження. На підставі цього складається адаптивний план фізичних виконань, для того, щоб адаптувати дитину. Ця система повинна працювати, однак у нас виникають прикрі випадки, коли вчителі не розуміються і нехтують цим", – зауважив медичний адвокат Олександр Гришаков.

В управлінні освіти Полтавської міської ради впродовж дня коментарів щодо ситуації не надали. Тіло дитини доставили до судово-медичної експертизи. Наразі слідство з’ясовує обставини та причини смерті дівчинки.