Хлопець, якого зафіксували камери спостереження, згорів у пожежі в колишньому кінотеатрі, – поліція

18 грудня 2020 332 0
Напередодні ввечері в мережі з'явилося відео з камер спостереження з будівлі колишнього кінотеатру Котляревського, на яких молодий хлопець ходить приміщеннями, після чого починається пожежа. У поліції говорять, що саме ця людина згоріла у вогні.


Це відео зʼявилося в мережі ввечері 17 грудня, за тиждень після пожежі, яка знищила Будинок дворянського зібрання. На ньому видно, як молодий хлопець о 03:06 проникає до ресторану, що прибудований до будівлі, о 03:09 починає ходити приміщеннями та розкидати речі. О 03:21 приїжджає авто охоронної фірми. Співробітник світить ліхтарем і їде з місця події.

О 04:11 в одному з приміщень починає горіти вогонь, а о 4:23 всередині будівлі вже задимлення. Самого моменту підпалу на відео не видно. Пожежа почалася саме з ресторану. Станом на 04:25 вогонь вже почали гасити.

"Чому пожежа так швидко поширилася на колишній кінотеатр Котляревського: через деревʼяні конструкції, які мають пустоти, вентиляційні шахти, сильний протяг. На третьому поверсі зберігалися старі декорації", – сказала речниця надзвичайників області Світлана Рибалко.

Вранці 9 грудня на сходах між другим та третім поверхом надзвичайники знайшли тіло. Надзвичайники говорять, що через стовп вогню вибратися звідти було б неможливо.

"Там всередині було багато текстильних матеріалів, якими, зокрема, були оббиті дивани. Там був вибух газового балона", – розповіла речниця надзвичайників Світлана Рибалко.

Згодом правоохоронці оприлюднили інформацію, що загиблий – 27-річний полтавець. У поліції кажуть, що отримали відео ще раніше, ніж воно зʼявилося в мережі.

"Крім цього відео, у слідчих є ще ряд інших відеоматеріалів, які вони також опрацьовують в рамках кримінального провадження. Особа, яка фігурує у відео, є тією особою, тіло якої знайшли у приміщенні після ліквідації пожежі, тобто на згарищі у самому кінотеатрі Котляревського. Тіло, яке ми ідентифікували, належить 27-річному полтавцеві", – розповів речник Національної поліції області Юрій Сулаєв.

Наразі розвʼязується питання щодо ймовірної перекваліфікації кримінального правопорушення на статтю "Умисне пошкодження або знищення майна шляхом підпалу". Провести ряд експертиз та дати остаточну оцінку подіям має поліція.

Дарина Литвак, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення