У Полтаві пасажирам не видають квитків у громадському транспорті

14 травня 2021 0
Полтавці скаржаться на те, що у громадському транспорті водії не видають квитки. Такий білет засвідчує, що людина користувалася транспортом. У разі необхідності, або страхового випадку, без квитка, це довести неможливо.


У міському громадському транспорті пасажирам не видають квитки за проїзд, хоча за правилами Міністерства інфраструктури України, пасажир зобов’язаний мати при собі білет.

"Підійшов кондуктор, я віддала гроші за проїзд, вона розвернулася й пішла. Я запитала, де мій квиток, чому ви мені талончика не дали, вона мені сказала, що мені їх не видали, якщо вам щось не подобається я вам віддам гроші, йдіть пішки", – сказала полтавка Ріта Булгакова.

Водій маршрутки котушку з білетами показав, але видає їх на прохання пасажирів.

"Ніхто не видає. Я звідки знаю, не дають і не дають. Не зручно давати решту, давати білети і їхати ще, треба ж і за дорогою якось слідкувати", – розповів водій Валерій Головчан.

"Хоча б в одній маршрутці ти бачила квиток? Ми працюємо без кондуктора", – сказав водій Василь.

Тож пасажири в автобусах та маршрутках їздять без квитків.

"Ні не видавали, звичайно він має бути, бо це наша страховка. Просто, мабуть, уже звикли, що у маршрутках їх не видають, у тролейбусах, у трамваях – так", – розповіла полтавка Тетяна Довгопол.

"А навіщо він потрібен", – сказав полтавець.

"Ні не видавали, наскільки я знаю, у такому транспорті ніколи не видають квитки", – розповіла полтавка Анастасія Зубенко.

У тролейбусах працюють кондуктори, які й видають квитки пасажирам. Так і рахують, скільки саме пасажирів скористалися проїздом.

"Так, а як же без цього, нам видають, ми повинні їх продавати", – сказала кондуктор Тетяна.

Відповідальні за надання квитків перевізники та водії, а слідкувати за цим має Укртрансбезпека.

"Штрафної санкції немає, на перший раз перевізнику виноситься припис, щодо недопущення подібних порушень надалі. Якщо це трапляється повторно у перевізника, тоді за невиконання припису, не за відсутність квитків, а за невиконання припису наноситься санкція у розмірі 680 гривень", – повідомив старший держінспектор відділу державного контролю управління "Укртрансбезпеки" у Полтавській області Дмитро Костін.

Наприклад, у Вінниці з 2018 року діє система електронного квитка. За готівку в транспорті неможливо розрахуватися, то фіксація поїздок здійснюється через картки.

"У такому випадку необхідності доводити, що людина була в тому чи іншому транспорті – немає. Тому що валідатори й бортова мережа у транспорті фіксує проїзд кожного й навіть якщо немає паперового квитка, ми можемо надати довідку й підтвердити, що саме ця людина перебувала у транспорті", – розповіла директор КП "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна.

Квиток – підтвердження того, що людина скористалася пасажирським перевезенням, тому його варто вимагати у водія.

"Відповідно до правил з надання послуг пасажирських перевезень, звичайно перевізник повинен видавати цей квиток. Тому що у разі настання будь-якої ситуації, яка буде вимагати підтвердження того, що людина користувалася автобусом, таким підтвердженням є виключно квиток", – повідомив юрист Тарас Захаров.

Якщо водій відмовляється надавати квиток, пасажири можуть звернутися до "Укртрансбезпеки".