Вартість проїзду: коли полтавці будуть платити за новими тарифами

21 травня 2021 0
Міська рада оприлюднила нові тарифи на проїзд у Полтаві: шість гривень у тролейбусі та вісім в автобусі. Упродовж наступного місяця Департамент економіки прийматиме письмові пропозиції та зауваження щодо запропонованих цін. Остаточна ціна стане відомою на


Замість трьох гривень у тролейбусі та п’яти – в автобусі полтавцям доведеться платити за проїзд шість та вісім гривень. Такий проєкт рішення оприлюднила міська рада. Все через те, що чинні тарифи не відповідають витратам комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс".

"Чому саме ці цифри ми вирішили? Тому що такі цифри нам підрахували наше комунальне підприємство міської ради, яке займається перевезеннями. Бо саме вони це єдиний електротранспорт в місті й від них ми відштовхувалися", – розповів перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Упродовж наступного місяця Департамент економіки та інвестицій Полтавського міськвиконкому прийматиме письмові пропозиції та зауваження щодо запропонованих цін і тільки після цього тариф можливо зросте. Але перевізники, які хотіли, щоб вартість проїзду становила 13 гривень вже згодні й на тариф в розмірі восьми гривень.

"Для нас це не зовсім гарна новина, але це краще ніж нічого. Бо перевезення по п’ять гривень воно вже повинно зупинитись", – сказав голова Асоціація перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко.

"Це тариф, який на сьогодні зможе витримати наша громада. Адже грошей у мешканців немає, тому ми прийняли рішення, що будемо виживати, як підприємці та транспорт", – повідомив директор ТОВ "Євробус-Полтава" Михайло Костов.

Аби вартість проїзду не підвищувалась відразу на три гривні, потрібно змінювати тариф на перевезення як мінімум раз на рік.
"Несвоєчасність перегляду тарифів призводить до великих підвищень. Тому що, економіка й сьогоднішня ситуація змінюється набагато швидше. Але в Полтаві кілька років не переглядали це питання, тому збільшення тарифів зараз є цілком вимушені", – вважає експерт аналітичного центру "Зміст" Дмитро Ткачук.

Серед усіх міст України найнижча ціна на проїзд у тролейбусі у Кременчуці. Вона складає 2 гривні. На маршрутці там можна проїхатися за 4 гривні. Найвища вартість у Маріуполі. Для тролейбуса — 7 гривень, а для автобуса — вісім гривень. А от у Кривому Розі з 1 травня цього року проїзд у транспорті для мешканців міста безплатний.

А ось яка доля чекає на полтавців та скільки все-таки доведеться платити за проїзд у громадському паспорті стане відомо наприкінці червня.