"Полтаватеплоенерго" анонсувало припинення постачання гарячої води з травня

28 квітня 2021 0
Тетяна Наказненко
З початку травня полтавцям можуть припинити постачати гарячу воду – "Полтаватеплоенерго".

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" анонсувало припинення постачання гарячої води населенню з 1 травня. Про це йдеться на офіційному сайті установи.  

Це пов’язано з тим, що станом на 28 квітня, переважно за два останніх опалювальних періоди, сукупна заборгованість ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" перед "Нафтогаз України" становить близько 500 млн грн. 

У повідомленні пресслужби підприємства йдеться, що до цієї суми віднесені також і платежі полтавців, які вони мають сплатити до кінця травня поточного року, а частина жителів Полтави, через фінансову скруту, — впродовж літніх місяців. Сукупна ж заборгованість полтавців за вже надані їм підприємством послуги перевищує 400 млн грн.  

26 квітня "Полтаватеплоенерго" отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня 2021 року газопостачання до об’єктів підприємства.  


Причиною припинення газопостачання об’єктів комунального підприємства став лист від Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", у якому повідомляється, що із травня поточного року НАК "Нафтогаз України" в односторонньому порядку змінює підхід до взаємин із "Полтаватеплоенерго" та рештою підприємств ТеплоКомунЕнерго України, які надають послуги населенню.  

У своєму листі до полтавських теплоенергетиків, НАК "Нафтогаз України" зазначає, що подальше отримання газу можливе лише за умови укладання контрактів на його купівлю. Причому, укладання контракту відбуватиметься вже на комерційних засадах — тобто за умови 100% попередньої оплати енергоносіїв.

фото: kte.kmda.gov.ua