У фонтані за мільйон доларів зацвіла вода та плаває сміття

10 червня 2021 0
У центрі Полтави два роки тому встановили фонтан за майже 28 мільйонів гривень. Цьогоріч водограй запліснявів, а у воді плаває сміття.


 Полтавський фонтан за мільйон доларів зацвів. Вода тут зелена, у плісняві. Всередині водограю плаває сміття. Та попри це, дітлахи розважаються біля води.

"Тут дітей скільки, будинок культури наш. Це ж центр, краса наша. Ну як таке можна було зробити та ніяких дій, ви ж бачите, не проводиться. Літо, зараз повинен працювати цей фонтан", – сказала полтавка Наталія Дрозд.

"Взагалі жахливо, побудувати за такі кошти й толку жодного, тут хорошого немає нічого", –
зауважила полтавка Людмила Василівна.

"Ну взагалі фонтан гарний дуже, просто потрібно стежити за ним частіше, щоб не цвіла вода. Якщо зробили таку красу, то за нею треба доглядати", – додала полтавка Вікторія.

Зранку 10 червня на місці поралися робітники та прибирали сміття, однак плісняву так і не усунули.

"Неприємний запах людей турбувати не буде, бо у фонтан домішають хімію", – повідомив робітник Денис.

Прибирають територію тут щодня, а пліснява з’являється через погодні умови, кажуть у комунальному підприємстві "Декоративні культури".

"Фонтан прибирається в міру забруднення. Там що плаває: обгортки від цукерок. Попросили б шановних полтавців не засмічувати фонтан, щоб там вода не цвіла. Бактерії, які живуть у воді при високій температурі починають розмножуватися. А при наявності ще й побутового сміття, то це як їжа для росту", – розповів директор КП "Декоративні культури" Сергій Сілаєв.

Цей об'єкт встановили тільки два роки тому за близько 28 мільйонів гривень, але цього року його вже довелося ремонтувати.

"На сьогодні його обслуговування коштує близько 50 тисяч гривень на рік. Туди входять очищення фонтанів, хімічне опрацювання, доглядні роботи", – додав директор КП "Декоративні культури" Сергій Сілаєв.

 Помилуватися водограєм полтавці можуть лише три дні на тиждень: з п’ятниці по неділю. Всього у Полтаві сім фонтанів, однак два з них потребують ремонту.