Двоє полтавських водіїв, яких оштрафували за порушення карантину, виграли апеляції

27 квітня 2021 0
Ольга Семенко
Полтавський апеляційний суд скасував постанови, згідно з якими двох водіїв полтавських маршруток оштрафували на 17 000 грн кожного.

Двоє полтавських водіїв, яких оштрафували за порушення карантинних обмежень під час перевезення пасажирів, виграли апеляції. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Так, один з них 30 вересня 2020 року близько 7:39 на вул. Небесної Сотні, 16 перевозив автомобілем "Рута" пасажирів на міському маршруті №62 Вакуленці – Автовокзал. При цьому в салоні перебували 32 пасажири, тоді як кількість місць для сидіння становила 20 разом з місцем водія. Своїми діями водій порушив вимоги постанови Кабінету міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Другий водій 11 березня 2021 року о 16:08 на вул. Сакко, 167 перевозив пасажирів транспортним засобом ПАЗ на приміському маршруті Критий ринок – с. Божківське. У салоні перебував 41 пасажир, тоді як кількість місць для сидіння разом із водієм становила 31. Таким чином, водій порушив вимоги постанови Кабінету міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Обох водіїв визнали винними у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Їм призначили по 17 000 грн штрафу.

Водії подали апеляційні скарги, які Полтавський апеляційний суд задовольнив, скасувавши постанови судів першої інстанції. Постанови апеляційного суду оскарженню не підлягають.