Частину землі біля Прирічкового парку продали у приватну власність

07 квітня 2021 832 0
Території Прирічкового парку від "мосту" до "мосту" не буде. Все через те, що лише частина парку в комунальній власності Полтави. Інші території в оренді, або належать Терешківській територіальній громаді.

Частину землі біля Прирічкового парку Терешківська територіальна громада продала підприємцю. Ось ці ділянки на державній кадастровій карті мають належати громаді, проте у документі вказано, що це вже приватна власність.

"Ось оці земельні ділянки, які є поряд, їх спродали ще до 2011 року. Я навіть не здогадуюся, який чином вони отримали ці ділянки. Це приватна власність і ми не маємо право в неї втручатися", – розповів голова Терешківської територіальної громади Віталій Турпітька.

 З Ці території мають рекреаційне значення, тому будувати багатоповерхівки там не можуть.

"Річ у тому, що у 2010-2011 році було дуже модно було купляти земельні ділянки вздовж набережних та змінювати їхнє цільове призначення для будівництва. Саме це призведе до цього, що прийняли ряд запобіжних заходів, а саме мораторій на зміну цільового призначення цих земель рекреаційного призначення", – розказав Роман Третяк, земельний експерт.

У товаристві, якому належать ці землі кажуть, що будувати там найближчим там не будуть.

"Поки що така ситуація, що будувати там нічого не будемо", – прокоментував Валерій Курцев, представник компанії "ВЕСО".

 Межі самого Прирічкового парку встановлені, проте офіційно не затверджені. Частину території віддали в оренду, частина перебуває у власності міста, а ще частина належить Терешківській громаді.

"Це з одного боку дорога, проспект Миру. Далі це межа тих земельних ділянок, які в оренді й де встановлений паркан, це річка, а з іншого боку ті ділянки, які належать Терешківській громаді", – розповіла директорка "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна.

 Попри те, що продана територія, перебуває в приватній власності, за 50 метрів від річки будувати нічого не можна.

"Річка "Ворскла" – це середня річка. Прибережна захисна смуга ручки "Ворскла" становить 50 метрів. Якщо ухил території в сторону річки подвоюється, до 100 метрів у цих межах будівництво заборонено", – роз’яснив начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Олександр Чмир.

Офіційно окреслити межі Прирічкового парку мають на наступній сесії міської ради. Зараз для цього готують всі документи. Проте продані ділянки туди вже не увійдуть.


Мирина Голега, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення