З початку року в області звільнилися 82 лікарі

26 листопада 2020 200 0
За 11 місяців 2020 року з лікарень області звільнилися 82 лікарі, це більше ніж торік. Найбільше фахівців втрачають лікарні, де лікують хворих на коронавірусну інфекцію.

З початку року на Полтавщині звільнилося 82 лікарі. Це більше ніж торік. В Полтавській обласній клінічній лікарні працює 400 лікарів та 600 медичних сестер.

"Нічого не змінилося, трішки менше хворих госпіталізуються. Ми надаємо невідкладну й планову допомогу. Навантаження не змінилося", – розказала лікар-гастроентеролог Валентина Петренко.

"Жодного разу в мене такого не було, що я не хотіла йти на роботу. Для мене моя робота має велике значення. Колоти вени для мене – це задоволення. Це моє покликання", – розповіла маніпуляційна сестра Олена Москаленко.

Цього року в обласній лікарні звільнилося на 7 осіб більше, ніж прийшло на роботу.

"В основному – це студенти, які в нас працюють на пів ставки, звичайно є рух серед медичних сестер. На таку кількість персоналу, рух невеликий. Є дефіцит серед середнього медичного персоналу, щодо лікарів практично немає", – сказав головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

У місті полишили роботу фахівці лікарень, де лікують хворих на коронавірусну інфекцію.

"Але зараз, коли люди відчули підвищення зарплат до нас почали приходити люди. Й зараз немає вакантних посад. Ми укомплектовані повністю. Медики бояться працювати, хворіють як і всі інші люди, Але скільки ми працюємо, то персонал адаптувався й спокійно працює", – сказав директор міської клінічної лікарні № 5 Вʼячеслав Томенко.

Серед медиків, що лишають роботу найчастіше – люди поважного віку.

"За оперативними даними 82, але це якщо не брати сумісників, бо там з однієї лікарні в іншу переходять. Сто в середньому виходить", – сказав директор Департаменту охорони здоровʼя області Віктор Лисак.

Найбільша кількість звільнень припала на початок карантину. Наразі звільнення припинилися. А штати укомплектовані.

Олександра Шилова, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення