У громадському транспорті Полтави почали діяти пріоритетні перевезення для медиків

26 березня 2021 0
З 26 березня медикам повинні надавати у тролейбусі мінімум чотири вільних місця, а в автобусі чи маршрутці – два. Таке рішення ухвалили на міськвиконкомі.

З 26 березня медичні працівники мають пріоритет у транспорті. У тролейбусах навіть є спеціальні таблички, у яких вказано – "місце для лікарів".

Відсьогодні у громадському транспорті мають обов’язково бути вільні місця для медичних працівників. Чотири місця у тролейбусі та два в автобусі або маршрутці.

Таке рішення ухвалили на міськвиконкомі.

"Я окремо дав доручення управлінню з перевезень, щоб звертали на це увагу і на кожне звернення медиків, якщо когось, не доведи Господь, не довезуть. Слава Богу, більше таких звернень немає. І сьогодні, я думаю, ми все виконуємо", – сказав міський голова Олександр Мамай.

А деякі пасажири розповіли: на зупинках медиків беруть не всіх.

– Проблема є – не всіх забрали, – сказав пасажир Володимир Григорович.

– А медиків всіх взяли?

– І медиків не взяли, уже був повний автобус і декілька людей залишилося на Сінній, – зауважив пасажир Володимир Григорович. 

Хоча у громадському транспорті говорять: про обов’язкове перевезення медиків знають.

"Якщо заходять якісь медики, висаджую людей. Медиків у першу чергу беремо, бо місця тільки сидячі", – сказав водій.

– Скільки треба, стільки й будемо возити, – розказав водій Олексій. – Чи завжди підбираєте медиків? – запитали ми. – Їх не так багато їздить. – Вони показують посвідчення? – Мені достатньо того, що людина скаже, що їде на роботу, – відповів водій Олексій.

"Є зі стрічками, є без. Ми відгукуємося, відкриваємо двері та питаємо чи є медики", – розповіла кондуктор Людмила.

– Бачили медиків тут?

– Медиків – ні. Бачу тільки таблички для медиків зробили, – розказала пасажирка.

– Людей зазвичай тут тільки на сидячі місця беруть?

– Тільки на сидячі, – відповіла пасажирка. 

У патрульній поліції повідомляють, що не будуть штрафувати водіїв за "стоячих" пасажирів, але за умови, якщо це медики. 

А от лікарка-інфекціоніст Катерина Яременко йде на роботу пішки. Шлях займає близько 30 хвилин. Жінка каже: так швидше, аніж чекати на транспорт, у який не факт, що зможеш сісти.

"Бачила дуже багато людей на зупинці, і їх всіх не беруть, а беруть тільки за кількістю сидячих місць. Дуже виникла велика проблема з добиранням до роботи багатьох медиків та інших комунальників. Дивлячись на все це я думаю: краще я піду пішки", – розповіла лікарка-інфекціоніст Катерина Яременко. 

А задля того, аби водій та кондуктор помітили, що на зупинці є медик, працівникам медичних закладів видали спеціальні посвідчення та жовті стрічки.

"Ми пред’являємо посвідчення. І жовту стрічку можемо пов’язати на сумку або на руку. Відмов не було у громадський транспорт, особливо у тролейбуси. Вони навіть зупиняються та одразу дивляться категорію населення для перевезення", – розповіла завідувачка амбулаторії №1 Лариса Василевська. 

Якщо транспорт повністю заповнений, водій має обов'язково пустити медика на додаткове місце або висадивши когось із пасажирів на зупинці.

Ірина Яременко, Ярослав Журавльов, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення