Наміри окремих облгазів суттєво підвищити тарифи на розподіл газу не означають, що їх реалізують – НКРЕКП

27 жовтня 2021 0
Ольга Семенко
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прокоментувала інформацію про наміри підвищити тарифи на розподіл газу.

Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, які тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності. Відповідну інформацію опублікували на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.  

Згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось.  

За оперативними узагальненими розрахунками, навіть гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів.  

Наміри окремих операторів газорозподільчих мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані.  

У проєктах розрахунків, які публікуються операторами газорозподільчих мереж на своїх офіційних сайтах в жовтні цього року, пропонується зростання тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік від 61% (ВАТ "Кіровоградгаз") до 443% (АТ "Луганськгаз"). Оператори пояснюють такі проєкти розрахунків здебільшого різким зростанням ринкової ціни природного газу.  

Проте, НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне – інтересам споживачів.  

Обґрунтованість усіх проєктів розрахунків, наданих до НКРЕКП, ретельно перевірять. Досвід минулих років свідчить, що тарифи на розподіл природного газу затверджуються у розмірах, які значно нижче, ніж попередньо розраховані операторами облгазів. Немає підстав сумніватися, що так буде і в цьому році.  

Отже, наявні у ЗМІ повідомлення про нібито зростання тарифів на розподіл природного газу є неправдивими. Оприлюднені наміри операторів газорозподільчих мереж свідчать лише про те, що НКРЕКП змушена буде особливо уважно проаналізувати їх на предмет маніпуляцій, щоб рішення Регулятора було виключно обґрунтованим.