В Україні знизили ціну на газ

18 січня 2021 2617 0
Ольга Семенко
Уряд встановив граничну ціну на газ для побутових споживачів та анонсував зниження тарифу на його розподіл.

Вартість газу в Україні становить 6,99 грн за кубометр. Відповідне рішення ухвалили 18 січня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що завдяки цьому рішенню середня платіжка зменшиться приблизно на 500 грн і складатиме приблизно 40% від мінімальної зарплатні.

Він також наголосив, що отримувачі субсидії продовжать її отримувати в повному обсязі. Споживачі, які уклали річні контракти із ціною нижче 6,99 грн за кубометр, отримуватимуть газ за цінами згідно з контрактами.

Гранична ціна на газ діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Крім того, за словами Шмигаля, найближчим часом мають ухвалити рішення про встановлення граничного розміру тарифу на розподіл газу. Він становитиме не більше 1,79 грн за кубометр.

Премʼєр-міністр також анонсував запровадження механізму, що передбачатиме прямі виплати людям, у яких встановлене електроопалення. Ці виплати не привʼязуватимуть до доходів, вони будуть компенсацією за підвищення тарифу з 1 січня.

Нагадаємо, жителі Полтавщини влаштовували мітинги проти підвищення вартості газу,  учасники протестів перекривали дороги.