Через карантин та підняття прожиткового мінімуму, зросли ціни на продукти

25 січня 2021 0
Ціни на борщовий набір, крупи й цукор поповзли угору. Основною причиною здорожчання економісти називають карантин та підняття прожиткового мінімуму. Експерти прогнозують, що дорожчати товари будуть і надалі.

Овочі, крупи, мʼясо та хліб – ці товари першої необхідності полтавці купують найчастіше. Станом на січень ціна на крупу гречану становить близько 40 гривень, хліб пшеничний можна придбати за 15, а от за десяток яєць доведеться віддати 30 гривень. Покупці кажуть – ціни зросли.

"На хліб зросли ціни, на яйця. Це те, що помітила, на картоплю ціна зросла. В основному, я купую хліб, молочку, яйця, овочі. Кожна покупка – не менше, ніж 200 гривень. Якось воно менше в мене не виходить", – розповіла полтавка Світлана. 

– Яйця дуже подорожчали, я це помітила, так, яйця подорожчали.

– А інші ціни, більш-менш стабільні лишаються? – запитали кореспонденти.

– Ой, та ні, люди кажуть, що яйця здорожчали, цукор здорожчав. Але я не помітила це особливо, тому що чай пʼю без цукру, – розповіла Марія Тимченко, полтавка.

Серед споживчих товарів та послуг за 2020 рік, у порівнянні з минулим роком, найбільше здорожчав цукор, на понад 47 з половиною відсотків , яйця – на 30 відсотків, соняшникова олія зросла в ціні на понад 21 з половиною відсоток. Проте є й товари, які здешевшали. Овочі знизився в ціні на 12 відсотків та одяг і взуття на 7 відсотків. Такі дані подає Держстат. Окрім цього здорожчали й житлово-комунальні послуги, адже більше ніж в половину зросла ціна на природний газ, а водопостачання та каналізація подорожчали на понад 15 відсотків.

"На деякі товари, зокрема на харчові продукти ми можемо помітити стрибкоподібне зростання, зокрема, як ми бачимо на яйця. Але при цьому ми можемо очікувати й подальше зростання цін. На це є ціла низка передумов. По-перше, здорожчання енергоносіїв. По-друге, пандемія, карантин та криза, яка викликана всіма цими подіями й не лише в Україні, ну і також підняття мінімальних стандартів", – розповіла Юлія Самойлик, економістка.

За даними Держстату, у 2020 році споживчі ціни в середньому збільшилися на 5 відсотків.

Марина Голега, Сергій Чорномаз, Полтавське Телебачення PTV