Половки накрило пилом, через помилку працівника одного з підприємств

16 квітня 2021 1269 0
На вулиці Половка на одному з підприємств чадить труба. Контролювати викиди в атмосферу мають в Держекоінспекції, проте там роботу підприємства не перевіряли. Кажуть, що воно не входить до переліку тих, які мають високий ступінь ризику.


У мікрорайоні Половки на одному з підприємств димить труба. Таке відео з'явилося у соціальній мережі. На кадрах видно як чорний дим спочатку підіймається вгору, а потім осідає просто на землю.

Сьогодні зранку труба не працювала, проте на ній видніється осад. Місцеві кажуть, що дихати у мікрорайоні тяжко.

"Я знаю, що люди скаржаться на викиди. Але зараз центр не проводить дослідження, а якісь приватники. Вони сказали, що все нормально, але ж. Але видно, що воно димить і дуже добре, а чим топлять хто його знає", – розповів Ігор, полтавець.

"Якщо порівнювати по шкалі від 12 до 1, то погано. Тут вуглекислий газ, викидають у повітря", – розповіла місцева жителька Оксана Тищенко.

"Раніше працювало на все, то звичайно не дуже. Іноді чутно запах гуми паленої зранку, здавалося, хто його може палити, але хто це палить, я не знаю", – додав Олександр Дерев’янко, місцевий житель.

На самому підприємстві на камеру коментувати ситуацію відмовилися. Проте кореспондентам стало відомо, що з труби йшов не дим, а пил. Через те, що стажер, який набирав цемент в автівку, не проконтролював тиск. Через це зламалася труба.

"Ми перевіряємо підприємства тільки з високим ступенем ризику. Зараз маємо їх по закону перевіряти. Високий ступінь ризику, це ті, які несуть небезпеку для довкілля. Це визначаємо не ми, а постанова", – розповів Сергій Калініченко, в. о. заступника начальника Держекоінспекції.

У Полтаві встановлені пиломіри, які контролюють стан повітря.

"Перевищення можна було помітити в обід. Зашкалював дрібнодисперсний пил, аж до 25, а норма 10. Але до вечора стабілізувалася норма. Але на це вплинула волога погода", – прокоментувала фахівець КО "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Але саме поблизу підприємства такого пиломіра немає, тож точних показників викидів назвати не можуть.


Марина Голега, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення