До кінця року ціни на продукти можуть значно зрости

14 жовтня 2021 0
За останній тиждень ціни на продукти зросли на 10-15 відсотків. Цієї осені вартість може підвищитися ще на 40 відсотків. І це попри те, що в Україні працює виробництва м'ясо-молочних продуктів та олії.
Яйця – 36 гривень, масло – 48, а свинина – 159 за кілограм. Вартість на продукти значно зростає, і до кінця осені ціни можуть підвищитися до 40 відсотків. Пов’язано це зі зростанням вартості на газ.

"На сьогодні вартість газу, яка пропонується до продажу на енергетичній біржі складає 33-34 гривні за тисячу кубометрів, і це без вартості розподілу", – розповів голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Покупці скаржаться, що через зростання цін, їм доводиться зменшувати споживчий кошик та економити.

"Батон, хліб, вермішель, сосиски. Намагаємося викручуватися", – зазначив покупець Юрій Яковенко.

"Як курячі шиї беру коту, то на 1 гривню 50 копійок ціна зросла. Брала минулого тижня за 30 гривень, тепер 31 з копійками", – зауважила покупець Ольга Фляк.

"На той самий хліб помітно, молочку помітно, на м'ясні продукти також. За пів року однозначно сильно зросли ціни", – зазначила покупець Лариса Яківна.

"Цукерки собі взяла, кефір чоловіку, масло, молочко взяла", – сказала покупець Лідія Олександрівна.

За останній тиждень ціна на продукти вже зросла на 10-15 відсотків.

"Це один із наслідків здорожчання ціни на енергоносії, вони почали дорожчати, також вже проанонсували здорожчання на наступний рік, тому зростають ціни на харчі", – розповіла 

економістка Юлія Самойлик.

А до кінця цього року значне здорожчання можемо очікувати на м’ясні та молочні продукти, а також на олію. І це попри те, що в Україні працює власне виробництво цих продуктів.