Підрив авто "Укрпошти": підозрюваним продовжили строки тримання під вартою

23 грудня 2020 0
Вікторія Бондаренко
Підозрюваним у підриві автомобіля “Укрпошти” на Полтавщині продовжили строки тримання під вартою до 10 січня 2021 року.

Слідчий суддя Октябрського районного суду продовжив запобіжні заходи чотирьом підозрюваним у підриві автомобіля “Укрпошти”.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Згідно з ухвалами, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави їм продовжили у межах строку досудового розслідування, тобто до 10 січня 2021 року.

Один з підозрюваних є уродженцем Лубен, працював листоношею із супроводження пошти 3 класу дільниці супроводу, фізичного захисту та технічного обслуговування засобів сигналізації Полтавської дирекції АТ “Укрпошта”.

Під час досудового розслідування встановили, що на посаді він перебував з 12 грудня 2015 року. 

Перебуваючи тривалий час на вказаній посаді, чоловік володів інформацією про маршрути руху, час виїзду та приїзду службових автомобілів, у яких перевозилися страхові мішки із грошовими коштами, про спосіб їх зберігання та перевезення, про індивідуально-психологічні риси посадових осіб, які здійснювали такі перевезення, про уміння та практичні навички використання та застосування відомчої вогнепальної зброї посадовими особами, а також про тип вогнепальної зброї та кількість бойових припасів, які перебували у їх розпорядженні для виконання посадових обов`язків.

Таким чином, наприкінці травня 2020 року, у нього виник злочинний умисел на здійснення нападу на службовий автомобіль ГАЗ 2705-414 та осіб, які в ньому будуть перебувати у момент нападу.

Для реалізації злочинних намірів він у період з травня до червня 2020 року втягнув до складу створеної ним організованої озброєної групи в якості виконавців трьох своїх знайомих.

Зранку 7 липня учасники почали безпосередню підготовку до вчинення нападу на автомобіль ГАЗ 2705-414, який за маршрутом Лубни-Лохвиця мав перевозити страхові мішки із грошима.

Саморобний вибуховий пристрій 1 липня був закладений до верхньої речової ніші салону автомобіля безпосередньо над ймовірним розташуванням голів потерпілих.

Нагадаємо, автомобіль “Укрпошти” підірвали 7 липня поблизу села Тишки Лубенського району. Унаслідок нападу двоє людей отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, а з авто зникли понад 2,75 млн грн, повідомили на сайті Полтавської обласної прокуратури.

10 липня чотирьох підозрюваних затримали. Трьох чоловіків розшукали у Києві, одного – у Лубнах. Усі вони – жителі Полтавської області.

11 липня трьом підозрюваним призначили запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Згодом тримання під вартою без права внесення застави призначили й четвертому підозрюваному.

Правоохоронці знайшли транспортний засіб, на якому, ймовірно, пересувалися чоловіки, а на дачі одного із затриманих – викрадену табельну зброю охоронця та понад 2 млн грн, ще понад 250 тис. грн віддав родич підозрюваного.