Шевченківська ТВК має провести черговий повторний підрахунок голосів по одній з дільниць

20 листопада 2020 152 0
За рішенням апеляційного суду Шевченківська ТВК має провести черговий повторний підрахунок голосів по виборчій дільниці № 531236 з урахуванням усіх наявних бюлетенів.

Другий апеляційний адмінсуд Харкова частково задовольнив апеляційну скаргу кандидата у депутати Полтавської міськради Віталія Сьоміка («Слуга народу»). Районна ТВК має вчергове провести повторний підрахунок голосів по дільниці № 531236, врахувавши й бюлетені, що випадково були доправлені непорахованими до приміщення міської комісії. Про це повідомили на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

На початку листопада до Шевченківської ТВК з письмовими скаргами звернулися кандидати у депутати Полтавської міської ради Віталій Сьомік, Оксана Ясько («Слуга народу»), а також представник політичної сили у ТВК Олександр Скрипай. Вони вимагали визнати факт порушення — врахування значно меншої кількості голосів, ніж реально були віддані на дільниці № 531236.
Члени Шевченківської районної ТВК відмовили у розгляді скарг по суті. Тоді кандидат у депутати Полтавської міськради Віталій Сьомік звернувся до Полтавського окружного адмінсуду з позовом до Шевченківської районної та Полтавської міської ТВК, вимагаючи здійснити повторний підрахунок голосів на згаданій дільниці.

Згодом суд відмовив у задоволенні позову на підставі того, що сторона позивача не надала істотних доказів вчинення членами комісій правопорушень при врахуванні голосів по ВД № 531236.

Віталій Сьомік подав апеляційну скаргу на рішення Полтавського окружного адмінсуду. 8 листопада судді Другого апеляційного адміністративного суду Харкова постановили задовольнити скаргу частково, скасувавши рішення Шевченківської районної у м. Полтава ТВК щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів на ВД № 531236 та зобов’язавши членів ТВК здійснити по дільниці повторний підрахунок.

9 листопада члени Шевченківської районної у м. Полтава ТВК провели повторний підрахунок голосів. Проте, рахували голоси лише за наявними у комісії протоколами. За інформацією, підтвердженою головами Шевченківської районної та Полтавської міської ТВК, один мішок з неврахованими бюлетенями по ВД № 531236 помилково переданий і знаходиться у приміщенні міської виборчої комісії. Через те, що пакунок так і не доставили до зали засідань Шевченківської районної ТВК, представник «Слуги народу» Олександр Скрипай звернувся до поліції.

Уточнений протокол Шевченківської районної ТВК передали до міської комісії. Її голова Алла Назаренко оголосила про зміни, внесені до протоколу комісії з урахуванням повторного підрахунку по ВД № 531236. Проте, їх до документа внесли лише у п. 3 (кількість невикористаних бюлетенів, погашених ДВК) та п. 8 (кількість бюлетенів, визнаних недійними). Що ніяк не вплинуло на розподіл голосів за політичні сили.

19 листопада оприлюднили постанову, у якій Другий апеляційний адмінсуд Харкова частково задовольнив апеляційну скаргу Віталія Сьоміка. Зокрема, суд постановив скасувати рішення Шевченківської районної ТВК щодо визначення підсумків голосування на виборчій дільниці №531236, оформлене 9 листопада після повторного підрахунку голосів.

За рішенням суду, комісія має знову здійснити повторний підрахунок голосів на вказаній дільниці з безпосереднім дослідженням виборчої документації, що перебуває у Полтавській міській ТВК. Міська комісія, відповідно, має надати районній необхідну документацію.