АМКУ оштрафував шістьох українських підроблювачів молочної продукції

15 грудня 2020 1030 0
Вікторія Бондаренко
Антимонопольний комітет України оштрафував на понад 111,5 млн грн шістьох підроблювачів молочної продукції. Крім магазинів та ринків, така молочна продукція могла потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

Антимонопольний комітет наклав штрафи на шістьох виробників молочної продукції. Вони виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію “маслом”. Деякі бізнесмени замінювали молочні жири рослинними й в іншій продукції. Також виявили невідповідність жирів у складі твердих сирів.

Крім магазинів та ринків, така молочна продукція могла потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ, йдеться на сайті АМКУ.

До складу масла чи твердого сиру не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, у своєму складі, така продукція вже не може називатися ані сиром, ані маслом.

Як повідомляє пресслужба АМКУ, на виробників, які поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, були накладені такі штрафи:

— ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 грн;

— ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 грн;

— ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн;

— ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн;

— ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 грн;

— ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.

У листопаді АМКУ вже оштрафував ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.), ТОВ «Малороганський молочний завод»(Харківська обл.), ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.), ПП «Сімол» (Київська обл.), ТОВ «Інтер-Мол» на суму близько 30 млн грн.

Загальна сума штрафів, накладена АМКУ на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить понад 140 млн грн.