У Полтаві виявили два нові штами COVID-19

02 квітня 2021 2148 0
Тетяна Наказненко
В обласному центрі виявили нові штами коронавірусної хвороби – Британський та Південноафриканський. Їх вперше визначили на території Полтавської області. У світі ці мутантні варіанти вірусу SARS CoV-2 набули поширення з грудня 2020 року.

У Полтаві зафіксували два нові штами коронавірусу – Британський (VOC-20DEC-01 "UК" variant) та Південноафриканський (VOC-20DEC-02 Confirmed "South Africa") варіанти. Їх виявили у результаті проведеного в Лондонській референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я секвенування (визначення послідовності генів) РНК збудника COVID-19, відділеної з назальних змивів хворих в обласному центрі. Про це повідомили у пресслужбі Полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України.

Ці штами вірусу вперше визначили на території Полтавської області. У світі ці мутантні варіанти вірусу SARS CoV-2 набули поширення з грудня 2020 року. За деякими повідомленнями, ці варіанти збудника мають більшу заразність та призводять до захворювання зі складнішим перебігом.

"Наразі у Полтаві всього два випадки нових штамів COVID-19. Скільки їх насправді - ніхто не знає, бо зараз відбувається підйом захворюваності. Це визначення послідовності генів проводять тільки вибірково", - розповів лікар-епідеміолог Полтавського лабораторного центру МОЗ Андрій Байбарза.

Обирають зразки для визначення нових штамів коронавірусу на території, де більший підйом захворюваності на COVID-19 та у хворих з тяжчим перебігом хвороби. Можливість направляти зразки до Лондона є в поодиноких випадках, повідомив лікар-епідеміолог.