Полтавські школярі двічі за тиждень повідомили про замінування школи

17 вересня 2021 0
У Полтаві двічі за тиждень учні початкових класів викликали спецслужби та повідомляли про ймовірне замінування навчального закладу. Кримінальна відповідальність за такого роду злочини настає з 16 років.Вже двічі за тиждень навчальний процес у полтавських школах зупиняють виклики про ймовірне замінування шкіл. В обох випадках дзвінки здійснювали учні початкової школи. Напередодні шестирічний учень Розсошенської гімназії зателефонував до поліції з таким викликом, мотиви його дзвінка поки невідомі.


"Я не фахівець і не психолог, який може сказати передумови. Єдине, що я можу сказати це були діти початкової школи, напевно це було просто, як іграшка. Зараз цим займаються компетентні органи", – сказав директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

 Подібний випадок стався й у 38 школі. 10-річний хлопець викликав рятувальників, адже він почув підозрілі звуки під час навчання.

"Стало зрозуміло, що учень почув певній стороні звуки, а до цього вчителі з дітьми говорили про екстрені служби та про те, як потрібно реагувати у разі надзвичайних ситуацій. Тому учень вирішив повідомити екстрені служби, тому що почув, якісь невідомі йому стороні звуки", – повідомила директорка школи №38 Тетяна Веркалець.

Під час таких викликів на об’єкт виїжджають рятувальники, вибухотехніки, кінологи, поліціянти та швидка. Й коштує такий дзвінок держбюджету немало.

"Робота поліції разом з зарплатами обійдеться близько 20-30 тисяч гривень, в залежності від величини об'єкту. Пожежники – 20 тисяч гривень, й лікарі близько двох тисяч гривень", – розповів конфліктолог Богдан Петренко.

Кримінальна відповідальність за такого роду злочини настає з 16 років. Відтак, за хибне повідомлення школярів, відповідати батькам.

"Це невиконання батьківських обов’язків, щодо виховання дитини. Санкція статті передбачає штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень. Якщо будуть позиватися об’єкти, які зазнали втрат до суду, для того, щоб отримати відшкодування, а це вже можуть бути сотні тисяч гривень", – повідомив речник Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Такі виклики діти здебільшого роблять для отримання нових емоцій, говорить психологиня.

"Дитина отримує задоволення та втілення своєї ідеї. Я хотів, подзвони, щоб що? І це виконується, тобто реакція правоохоронців, а вони таки дзвінки проігнорувати не можуть", – відповіла психологиня Олена Манько.

Якщо такі емоції захочуть відчути повнолітні, то за неправдивий дзвінок доведеться сплатити від 850 до трьох з половиною тисяч гривень.