Міжрегіональні перевезення лише за сертифікатом вакцинації або негативним тестом – нові правила перевезення пасажирів

11 жовтня 2021 0
Ольга Семенко
Уряд затвердив нові правила міжрегіонального перевезення пасажирів на період карантину. Вони не стосуватимуться міських та внутрішньообласних перевезень.

З 21 жовтня в Україні почнуть діяти нові правила пасажирських перевезень. Відповідне рішення ухвалили 11 жовтня на засіданні Кабінету міністрів України, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Так, у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки, міжрегіональні перевезення дозволятимуть лише за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: 

- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;

- міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

- негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.