На Полтавщині скасували обмеження щодо вилову риби

10 червня 2021 0
Тетяна Наказненко
У Полтавській області зняли обмеження нерестової заборони на вилов риби.

З 10 червня на Полтавщині зняли обмеження нерестової заборони на вилов водних ресурсів. Про це повідомили у пресслужбі Полтавського рибоохоронного патруля.

Відтепер дозволено:

- любительське рибальство вудками всіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом з берега або човна. Добова норма вилову риби становить три кілограми (або один трофей).

- підводне полювання гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.  

Однак, деякі обмеження для рибалок ще діятимуть. Зокрема, з 1 квітня до 30 червня триває нерестова заборона у придаткових системах річок (гирла, протоки, озера і т.п.).   З 1 квітня до 30 червня не можна ловити раків, у зв’язку з періодом виношування ікри та першої линьки.  

Також є мінімальний розмір риби, дозволений до вилову (менші за які ловити заборонено. Наприклад, білий амур (менш як 40 см), короп (до 25 см), лящ (до 32 см), синець (до 22 см), сом (до 70 см), судак (до 42 см), тарань (до 18 см), товстолоб (до 40 см), щука (до 35 см). Для карася та бичка обмежень в законодавстві щодо мінімальних розмірів не встановлено.  

Нагадаємо, встановили зміни термінів нерестової заборони для промислового лову на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах до 16 червня 2021 року.  

У разі завдання значної істотної шкоди рибним запасам, працівники Нацполіції відкривають кримінальне провадження за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України, який передбачає накладання штрафу від 17 000 до 51 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.