Керманичів-порушників можна сфотографувати та отримати за це кошти

15 жовтня 2021 0
Полтавці зможуть фіксувати порушників на дорозі та отримувати за це кошти. Для цього користувач має зафіксувати недотримання правил дорожнього руху за допомогою спеціального додатка, а система надішле повідомлення поліціянтам.


За допомогою спеціального додатка полтавці зможуть фіксувати порушників на дорозі й отримати винагороду – десять відсотків від штрафу. Для цього потрібно лише сфотографувати порушення, а система автоматично надішле повідомлення поліціянтам.

Лише кілька секунд і в нас два порушення.

Автоінструктор Євгеній Горяжко за кермом щодня й порушників помічає ледь не кожні 100 метрів.

"З лівої сторони біля пішохідного переходу припарковано два автомобілі. Менше ніж за десять метрів до пішохідного переходу. Тим самим вони провокують утворення аварійної ситуації", – розповів автоінструктор Євгеній Горяжко.

Фіксувати недотримання правил дорожнього руху керманичі зможуть на власний смартфон. Й стосується це будь-якого виду порушення чи то неправильно припаркованої автівки, чи то проїзд на червоне світло.

"Ми бачимо зараз автомобіль зайшов на кінцевий рух і змінив напрямок руху, не вмикаючи лівий показник повороту, а він є найнебезпечнішим. Ось він другий раз змінює напрямок руху без увімкненого показника руху", – додав автоінструктор Євгеній Горяжко.

Деякі водії можливими нововведеннями не задоволені.

 "Через систему люди будуть підставляти один одного. Можливо будуть робити такі порушення підставними, а не правдивими. Все залежить від людей. Для цього мають бути автоматичні системи фіксації, а не водії це мають робити", – розповів водій Олег Мухін.

"Дуже правильно, але головне, щоб мене не фіксували, бо я теж інколи порушую. Хоча це відповідальність, адже ти будеш їхати й розуміти, що зараз порушу і можливо отримаєш штраф за це, навіть якщо поруч не буде поліціянтів", – вважає водій Надія Іркліївська.

"З водійської солідарності вони це не мають робити, але інколи є такі дії, щоб краще б зафіксувати. Але я це б не робив. Для цього є камери автоматичної фіксації та правоохоронці", – сказав водій Руслан Хоменко.

Працювати система буде так: водій має встановити телефон в автівці й у разі виявлення порушення натиснути на запис відео. Потім у спеціальному додатку керманич має вести номер автівки та обрати тип порушення, через кілька секунд інформація надійде до поліціянтів, які й будуть накладати штраф.

 "Ми порушуємо, але нічого не відбувається і через це всі продовжують порушувати. Тому оця IT-система – це один із небагатьох способів, як це можна виправити. Тобто, щоб у поліції було більше очей", – повідомив експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов.

Запрацювати система може вже до кінця цього року.