Полтавці збирають та здають каштани за гроші

07 жовтня 2021 0
У полтавських парках опадають каштани, а місцеві часу не гають, беруть торбинки, йдуть і збирають. Каштани, які ростуть у Полтаві, називаються кінськими, вони не їстівні, бо гіркі на смак. Але їх використовують у медицині.Полтавці можуть збирати та здавати каштани за гроші. Для цього достатньо вийти на прогулянку до міського парку з торбинкою. Полтавець Сергій Антоненко також збирає каштани. Чоловік розповідає, найчастіше за цією справою бачить школярів та пенсіонерів.

"Це вигідно цим займатися, й ціна 2,50 за кілограм доволі непогана ціна. В цьому році я перший раз привіз на заготівельний пункт близько 15 кілограмів", – сказав полтавець Сергій Антоненко.

На цьому пункті приймання каштани коштують дві гривні п'ятдесят копійок за кілограм. Сюди їх привозять мішками, умова одна – каштан має бути чистим.

"Далі приїжджають заготувачі, здаємо каштани їм, вони везуть на фабрики, де роблять ліки. Здають пенсіонери, діти, школярі й школи також збирають", – розповіла працівниця пункту приймання вторинної сировини Ольга Іванова.

Біля центрального ринку ціна нижча, й складає дві гривні за кілограм каштанів.

"Можливо, якщо у нас закупники будуть нормальні, тоді ми підіймемо ціну. Хто як старається, наприклад, пенсіонери приносять два-три кілограми. У нас перші руки, ми їх приймаємо, а коли у нас вже об'єм тонами, то ми їх здаємо на базу", – сказав продавець Фізулі.

Каштани, які ростуть у Полтаві називаються кінськими, вони не їстівні, бо гіркі на смак. Але їх використовують у медицині. В аптеках є ліки та мазі на основі каштанів.

"Як венотонізуючі препарати, для зміцнення судин, для зменшення набряків. Але ж розумієте, його ж також треба виготовити, його треба екстрагувати, тобто проходить процес, за який треба теж платити", – розповіла провізор Людмила Бабінець.

"Куди їх використовують? В косметології, медицині. Ну зокрема це незамінних інгредієнтів в збереженні краси та молодості, тонусу шкіри. Засоби з каштаном тонізують, покращують мікроциркуляцію, зменшують застій крові. Я наголошую, що кінські каштани не їстівні", – сказала еколог Тетяна Мороз.

 А от малеча каштани використовує по-своєму. Їх збирають у парках, а потім роблять поробки.

"Гусениці, ведмеді, котики. Мені подобається їх склеювати, щось з них ліпити", – розповіла школярка Ліза Завакевич.

"Діти люблять природні матеріали, вони завжди запитують, а коли ми будемо робити з шишок, коли з жолудів. Каштани ми збирали у сонячному парку. Діти деякі самі приносять каштани у парках збирають. Це в нас сезонний декор", – сказала працівниця благодійної організації "Карітас" Вікторія Жиленко.

Їстівні каштани мають шкарлупу з великою кількістю дрібних колючок, натомість на шкарлупі кінського каштана менше коротких колючок. Попит на останні у Полтаві буде ще протягом місяця.