З 1 травня уся Полтава лишиться без гарячої води

28 квітня 2021 0
Через заборгованість "Полтаватеплоенерго" перед газопостачальною компанією, Полтава залишиться без гарячої води. У Полтаві почали шукати альтернативні шляхи, але до кінця тижня питання можуть не вирішити.

З 1 травня уся Полтава залишаться без гарячої води. Все через те, що комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго" має заборгованість перед газопостачальною компанією "Нафтогаз Україна".

"Ми повинні повністю розрахуватися за спожитий газ, який споживався полтавцями упродовж опалювального сезону. Борг у розмірі 500 мільйонів гривень це ті гроші, які полтавці нам повинні сплачувати ще до кінця травня", – повідомив керівник пресслужби "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок.

Відновити постачання газу "Нафтогаз Україна" зможе лише після того, як "Полтаватеплоенерго" виплатить цей борг та заплатить за газ на місяць вперед.

– Наскільки реально, що впродовж трьох днів це буде вирішено? – запитали ми

– Мені складно про це казати. Я думаю, що на цьому тижні буде розроблений алгоритм виходу з кризової ситуації, – відповів перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

В "Нафтогаз" повідомили, що вся Полтавська область станом на 20 квітня має заборгованість в майже півтора мільярда гривень, враховуючи платежі полтавців, які вони мають сплатити до кінця травня.

"Нафтогаз Україна" коментарі поки не надав, адже сьогодні ввечері Кабмін звільнив з посади голову компанії. І призначили нового. А в Полтаві почали розглядати можливі варіанти розв'язання проблеми.

"Перший – продовження дії спеціального постачання газу для населення з гарячою водою. Другий – невелике відтермінування місяць-два, але це проблем не вирішить, як гарячого постачання, так й майбутнього опалювального сезону. Третій – відповідно до отриманого розпорядження нас відключають від газопостачання першого числа", – розповів перший заступник генерального директора "Полтаватеплоенерго" Ігор Процай.

Окрім полтавців без гарячої води можуть залишитися й інші жителі області. Наскільки затягнеться процес укладання контрактів між компаніями поки невідомо.