Конфлікт підприємиці з міською владою: колишня директорка намагається повернути ринок "Південний"

15 лютого 2021 208 0
Ринок "Південний" та "Південний-1" побудували у 1995 році. Робили це колишня його директорка та її вже покійний чоловік. У 2010 договір оренди з підприємцями не продовжили. Й тепер колишня директорка знову хоче повернути право опікуватися ринком.

Поруч із Південним залізничним вокзалом розташовується комунальний ринок, але розпочинав він свою діяльність як приватний. Зводили ринок колишня його директорка Аліна Шаповал разом зі своїм нині покійним чоловіком.

За адресою Привокзальна, 1 розташовується два сусідніх ринки: "Південний" та "Південний-1". Побудували їх на цій території у 1995 році. Для того, аби облаштувати тут ринок, подружжя Шаповалів асфальтували покриття та проводили всі необхідні комунікації. Але наразі у власності жінки лише кілька торгових точок, а все побудоване майно на території міста стало комунальною власністю.

"У мене у 2010 році прийшов лист від Олександра Федоровича про те, що договору на продовження оренди цієї земельної ділянки не буде. І передали фактично у комунальну власність міста не тільки земельну ділянку, а й ті споруд, що тут перебували. Фактично без жодної компенсації передалося усе майно", – сказала колишня директорка ринку Аліна Шаповал.

У 2007 році ринок почали реконструювати, тоді фахівці повідомили, що на території не вистачало потужності електроенергії. За словами жінки, подружжя витратило понад 10 тисяч доларів, аби базар працював безперебійно.

"Зараз я хочу поновити свої права. Бо все тут, від першої цегли будувалося коштом моєї родини" – додала колишня директорка ринку Аліна Шаповал. Голова Полтавської ОТГ Олександр Мамай повідомив, що жінка має борги за свою діяльність на ринку.

"Звичайно, вона оплатить всі борги, які винна за оренду, електроенергію, за все що треба заплатить і все повернемо. Ніхто в неї нічого не забирав, вона працювала там директором", – повідомив міський голова Полтави Олександр Мамай.

"Вона повинна гроші, ця сума це 11 590 гривень. Ми з нею говорили, й домовилися зустрітися й обговорити її заборгованість. Ми з кожним підприємцем, який не сплачує борги й з яким ми не можемо знайти спільну мову, ми вимушені подавати в суд. Вже подали", – розповів виконувач обов'язків директора КП "Полтава-Сервіс" Денис Поліщук.

Колишня директорка ринку розповіла, що мала угоду з минулим керівництвом "Полтава-Сервіс", бо адміністрація ринку займала споруду, власницею якої була Аліна Шаповал. Зараз ситуація не змінилася.

"У нас була укладена письмова угода оренди приміщення. І таким чином у Шаповал не нараховувалася більше заборгованість по цьому приміщенню. Там було декілька приміщень, основна частина заборгованості виникла у 2018 році, коли я ще керівником цього підприємства не був", – зазначив колишній директор КП "Полтава-Сервіс" Дмитро Бурмака.

Колишня директорка ринку планує звертатися до міської ради, аби повернути собі право опікуватися справами ринку.

"Отримавши запит, який надійде до земельної комісії ми розглянемо детально наявність всієї документації, починаючи з попередніх років, і на сьогодні. Треба розуміти, на підставі чого, вона буде вимагати повернення ринку", – розповіла голова комісії з питань земельних відносин, охорони довкілля, природокористування Тетяна Годяк.

"Потрібно довести порушене право, якщо у цих людей його забрали незаконно або з порушеннями. А якщо вони зараз хочуть забрати те, що колись їм належало, й вони користувалися з незрозумілих підстав, зараз, коли там керує комунальне підприємство буде складно", – сказав юрист Тарас Захаров.

Якщо підприємець отримав догорів оренди, має цільове призначення землі для будівництва комерційних споруд, побудував там ці споруди, й в них припинився догорів оренди, підприємець можуть знову звертатися до міської ради з запитом про надання земельної ділянки в оренду.

У "Полтава-Сервіс" повідомили, що від Привокзального ринку до міського бюджету надходить понад пів мільйона гривень щороку.

Тамара Мордик, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення