Християни східного обряду відзначили Різдво Христове

07 січня 2021 61 0
7 січня в Україні Різдво відзначають православні та греко-католицькі віряни. У церквах служби відбуваються в карантинних умовах: з меншою кількістю людей та онлайн-трансляціями.

7 січня християни східного обряду святкують Різдво. У церквах відбуваються святкові служби. Через карантин кількість людей в приміщеннях обмежена.

"Йти в церкву – це моя Різдвяна традиція. Та на Святий Вечір повечеряти всією сімʼєю разом, при свічці, при молитві", – розповіла вірянка православної церкви України Олександра Василівна.

"Сьогодні всі православні приходять помолитися Богу та новонародженому немовляті Христу за своїх близьких та рідних. Після того кожна сімʼя піде додому, де на них чекає святкова трапеза, бо 40 днів ми дотримувалися святкового посту", – сказав ієрей православної церкви України Сергій Висланько.

В цей день Різдво святкують греко-католицькі віряни.

"Родинна традиція – це Свята вечеря. Готуємо 12 страв. Це особливі страви. Сідаємо за стіл, молимося, Богу дякуємо, що ми дожили до цього дня. Традиція прославляти Господа"", – поділилися вірянки української греко-католицької церкви Марія та Олена Андрушко.

"Ми маємо памʼятати за тих людей, які сьогодні без різдвяної коляди. Їх свято проходить під звук снайперських гвинтівок, куль. Святкуючи разом з родиною маємо памʼятати про цих хлопців. Різдво – це дуже родинне свято. І це добре, що кілька разів на рік ми можемо зібратися разом і на молитву й за спільний стіл"", – розповів військовий капелан української греко-католицької церкви Максим Кролевський.

Україна – одна з п'яти країн світу, де відзначають Різдво двічі: 25 грудня та 7 січня.