У Полтаві почали вакцинувати дітей від коронавірусу

28 жовтня 2021 0
Вакцинація від коронавірусу доступна відтепер не лише для дорослих, а й для дітей. Сьогодні в полтавській амбулаторії почали щеплювати дітей віком від 12 років.


У лікарнях Полтави почали вакцинувати від коронавірусу дітей з 12 років. Однак лише тих, які мають високі ризики важкого перебігу після хвороби на COVID-19, або якщо дитина виїжджає з країни.


"Імунізації підлягають не всі. Є певні протипоказання, провідними школами доведена безпечність вакцини Pfizer. У дітей дещо планове щеплення, передбачений 14-денний інтервал між плановими щепленнями", – сказав координатор із вакцинації МОЗ України Олександр Оглобля.

 Вакцинувати дітей розпочали вже в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №7. Щоб щепитися дитина має відвідати педіатра, який назначить день та час проходження щеплення.

"Вийшов у нас наказ теж, що ми можемо рекомендувати вакцинуватися всім діткам з 12 років вакциною Pfizer, та яка найбільш перевірена", – розповіла завідувачка амбулаторії №7 Лариса Рогозіна.

Думки батьків з приводу вакцинації дітей від коронавірусу різняться.

"Думаю, що це потрібно, але спілкуючись з багатьма мамами багато дітей бояться щеплювати. Дуже багато міфів про вакцинацію ходять",
– зазначила полтавка Ксенія.

"Не зараз, як кажуть поки нехай хтось, а потім ми. Страшно так поки", – додала полтавка Олександра Маленко.

Поки не готові, – сказав полтавець Микола.
До чого? – запитали ми.
– До вакцинації дитини, – відповів полтавець Микола.
А скільки їй років? – перепитали ми.
– 12, – зазначив полтавець Микола.
– А чому не готові? – запитали ми.
– Самі раніше вакцинуємося, потім подивимося, – зауважив полтавець Микола.

"Може б це і не завадило з 16 років. Бо ми проводили щеплення дітям з народження. Завжди хтось чогось боїться, завжди якийсь відсоток людей боїться", розказала полтавка.

"Я можу сказати те, що я не буду вакцинувати свою дитину. Я вважаю, що вона без патологічних хвороб, якщо вона захворіє, імунітет має сам боротися. За Конституцією України не мають права примушувати, є багато статей, які говорять, що це добровільно має бути. І потрібно викликати органи та розв'язувати це питання через суд", – розповіла полтавка Юлія Шарієвська.

Однак дітям до 18 років вакцинуватися не обов’язково. Натомість треба щепити людей, який більше 60 років, говорить експерт.

"Ризик тяжко захворіти для дитини, яка практично тяжко не захворіє, бо не має рецепторів для цього вірусу. Так вона може його мати, може з ним жити, але не буде хворіти. Однозначно всі схиляються до висновку, що тим більше не можна робити обов'язкову вакцинацію", – зазначив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Поки дітям сертифікати не видаватимуть, однак батьки можуть попросити спеціальну довідку про щеплення у педіатра.