Полтавські поліціянти склали 21 постанову за перевезення дітей без автокрісел

19 січня 2021 302 0
Вже понад рік в Україні діє заборона на перевезення дітей без автокрісла. Попри це, поліціянти не перевіряють наявність спецзасобу в автівці. При виборі автокрісла потрібно звертати увагу на сертифікацію та вікові обмеження.

За 2020 рік на Полтавщині поліціянти склали 21 постанову за відсутність автокрісла в машині.

Полтавка Оксана Чепур возить свого сина в такому спецзасобі. Перед початком руху дитину саджають в автокрісло та пристібають пасками безпеки.

"Я вважаю, що дитина має їздити в машині лише в автокріслі. Вона незалежно від віку має перебувати у цьому спецзасобі стільки, скільки це потрібно. Це є надбезпечно для дитини", – розповіла водійка Оксана Чепур.

Вже понад рік в Україні діє заборона на перевезення дітей без автокрісла. Саме наявність цього спецзасобу, поліціянти не перевіряють.

"Немає якихось певних вікових обмежень до якого віку це повинно бути саме автокрісло, яке має окремі паски безпеки. Все залежить від зросту дитини й необхідності", – сказав речник патрульної поліції Полтави Руслан Возниця.

Експерт з безпеки наголошує, що при виборі автокрісла потрібно звертати увагу на сертифікацію товару та вікові обмеження.

"На швидкості 30 кілометрів на годину при лобовому зіткненні новонароджену дитину неможливо втримати на руках. Тобто, в будь-якому випадку крісло захищає дитину", – розказав експерт з безпеки Леонід Мельник.

Діти віком до 12 років або ж зростом до 145 сантиметрів мають їздити в автокріслі або ж використовувати бустер.

За порушення цієї вимоги водій має сплатити 510 гривень, а якщо його зупинять вдруге, то він буде оштрафований на 850 гривень.

Анастасія Абаніна, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення