На Полтавщині викрили жителя Київщини, який викрадав кошти з банківських карт за допомогою скімінгових пристроїв

25 січня 2021 2665 0
Тетяна Наказненко
Поліціянти Полтавщини викрили жителя Київщини, який встановлював скімінгові пристрої на банкомати та збирав дані, необхідні для зняття коштів із чужих банківських рахунків. Попередньо, сума збитків становить понад 200 тисяч гривень.

У Полтавській області викрили чоловіка, який встановлював скімінгові пристрої на банкомати та збирав дані, необхідні для зняття коштів з чужих банківських рахунків. У квартирі, яку підозрюваний орендував у Миргороді, поліціянти вилучили скімінговий пристрій, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, платіжні квитанції, платіжні картки та паспорт громадянина іншої країни.

За інформацією пресслужби Головного управління Національної поліції у Полтавській області, для скоєння шахрайств підозрюваний, житель Київської області, використовував скімер. За допомогою цього пристрою, встановленого безпосередньо на банкоматі, чоловік отримував конфіденційну інформацію та виготовляв копію платіжних карток громадян. А потім з дубліката банківської картки знімав кошти в інших банкоматах.

За попередніми даними, поліція встановила 35 фактів компрометації карток (тобто виготовлення їх копій). За первинною оцінкою, сума збитків, завданих власникам банківських рахунків, становить понад 200 тисяч гривень, йдеться у повідомленні пресслужби.

Наразі чоловіку повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) та ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) Кримінального кодексу України. Підозрюваному обрали запобіжний захід.  

Тривають слідчі дії.

Скімінг - шахрайство шляхом зчитування даних з допомогою спеціального обладнання, яке фіксує дані магнітної стрічки банківської картки і її пін-код.

фото: пресслужба ГУ НП у Полтавській області